Dell G15 kapağını kaldırınca sistem açılıyor

Valiented

Hectopat
Dell G15 laptop kullanıyorum ve bilgisayarı kapattıktan sonra normal olarak monitörü aşağı indiriyorum. Ancak kapalı olmasına rağmen laptopun monitör kısmını tekrar kaldırdığımda sürekli otomatik açılıyor. Açma tuşuna basmamış olmama rağmen her kapağı kaldırdığımda açılmasının sebebi nedir ve nasıl durdurabilirim?

claswan

Picopat
Ayarlarda arama kısmına "kapak kapatıldığında gerçekleşenleri değiştir" diye yazarak ayarı bulabilirsin. Onun ayarı mevcut. Kapatınca uyku moduna alır açınca tekrar açılır.

fenerlimühendis

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Mühendislik Fakültesi
Ayarlarda arama kısmına "kapak kapatıldığında gerçekleşenleri değiştir" diye yazarak ayarı bulabilirsin. Onun ayarı mevcut. Kapatınca uyku moduna alır açınca tekrar açılır.
Alakası yok. G15 serisi donanımsal sensörlü. Cihaz gerçekten kapanıyor yani uykuya almıyor. Çözüme gelince bios ayarı vardır tahminimce.

Artı -1 Eksi
KS
KS
Valiented

Valiented

Hectopat
Şöyle gözüküyor o kısım. Normal şekilde bilgisayarı kapat seçeneği ile kapattığımda kapanması ve kapağını kaldırdığımda açılmaması için hangisini değiştirmem lazım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 9

claswan

Picopat
Şöyle gözüküyor o kısım. Normal şekilde bilgisayarı kapat seçeneği ile kapattığımda kapanması ve kapağını kaldırdığımda açılmaması için hangisini değiştirmem lazım?

Kapağı kapattığımda "hiçbir şey yapma" seçebilirsin.

Alakası yok. G15 serisi donanımsal sensörlü. Cihaz gerçekten kapanıyor yani uykuya almıyor. Çözüme gelince BIOS ayarı vardır tahminimce.

Belki farklı bir şeydir diye araştırayım dedim ama Dell forumunda yine benim de anlattığım yöntemle çözmüşler.

Link: DELL Forum

Ekstra olarak farklı bir çözüm yöntemi;

Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı