Dell G15 vs. HP Omen 15

The Jokerr

Decapat
Daha fazla  

Bu iki ürün yeni çıktı galiba yeni gördüm fiyatları da uygun gibi geldi size birkaç sorum olacak.

1. Dell'in bu serideki önceki modelleri çok ısınıyordu bu yeni çıkan modelinde kasa değişikliğine gitmişler Alienware kasası galiba bu ısınma sorunu çözülmüş müdür sizce?
2. yukarıdaki 2 modelde de işlemci aynı bu işlemci iyi mi sizce sorunu var mı? (yazılım ve oyun için kullanacağım)
3. HP Omen bilgisayar hakkında çok fazla bir bilgim yok HP'ler çok ısınıyor diyorlar hep hala bu geçerlimi veya başka kronik sorun var mı alınır mı bu model?
4. bana hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell'in bu kasalarında ısınma sorunu yok. Bu işlemci gayet iyidir, özellikle render işlerinde çok başarılı. 2021 HP'lerde ısınma sorunu yok. Ben aralarından Dell seçerim çünkü 130 Watt 3060 barındırıyor, tek eksisi ekranı, daha iyi bir ekran olsun diyorsanız Omen seçebilirsiniz.

Dell'in bu kasalarında ısınma sorunu yok. Bu işlemci gayet iyidir, özellikle render işlerinde çok başarılı. 2021 HP'lerde ısınma sorunu yok. Ben aralarından Dell seçerim çünkü 130 Watt 3060 barındırıyor, tek eksisi ekranı, daha iyi bir ekran olsun diyorsanız Omen seçebilirsiniz.

VA panel kullanmış Dell sanırsam, çok büyük fark var mıdır?
Dell iyidir tavsiye ederim.Hp memnun kalmamıştım .
ne gibi sorun yaşamıştınız HP de

Dell'in o kasada ısınma sorunu halen var, son BİOS güncellemesine rağmen 105 dereceden 95-97 ye indi(işlemci) yük altında, ayrıca ondaki ekran 120Hz kötü olan, Omen daha iyi seçim. ( Omen ile ilgili de ısınıyor ısınmıyor diye ikiye ayrılmışlar ona da iyi bakmak lazım)

Ekran biraz daha soluk oluyor fakat IPS paneldeki sorunlar yaşanmıyor, çok büyük bir fark olacağını zannetmiyorum.
Hmm anladım ben lenovo legion 5 e bakıyordum aslında rtx 2060 modeline sonra bu modeli gördüm rtx 3060 lı dell fiyat olarak birbirine yakındı dell alacağım galiba araştırmam gerek biraz daha

Geri
Yukarı