Dell G15'te dahili ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır?

ibrahimerenuyar

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Dell G15 5510 marka model laptopunu aldım ve 3050 ekran kartı bir de Intel graphic ekran kartı var. Ben Intel ekran kartını devre dışı bırakmak istiyorum fakat BIOS'u bana biraz karmaşık geldiği için kurcalamak istemedim anlayan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi? BIOS resmini ekliyorum.

Dosya Ekleri

• Dell Bios.jpeg
    Dell Bios.jpeg
    76,7 KB · Görüntüleme: 61
BIOS güncellemesi yaptıysanız Integrated Devices veya Display kısmında olması lazım. Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmak bir işe yaramaz. Belki System Management ve Performance bölümünde de olabilir ayar.

@Birisiokadar Laptoplarda MUX Switch ile harici ekran kartı etkinleştirilmediği sürece ekrana görüntüyü her zaman dahili ekran kartı verir. Aygıt yöneticisinden kapatma gibi bir durum olsaydı siyah ekran yerdin dostum.

BIOS güncellemesi yaptıysanız ıntegrated devices veya display kısmında olması lazım. Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakmak bir işe yaramaz. Belki System management ve performance bölümünde de olabilir ayar.

Hocam merhaba kontrol ettim fakat bulamadım dediğiniz kısımlarda galibe BIOS güncel değil.

@Birisiokadar laptoplarda MUX Switch ile harici ekran kartı etkinleştirilmediği sürece ekrana görüntüyü her zaman dahili ekran kartı verir. Aygıt Yöneticisi'nden kapatma gibi bir durum olsaydı siyah ekran yerdin dostum.

MUX swich olmazsa ve dahili ekran kartının sürücüsünü kapatırsanız sadece performansı mahfedersiniz. İki ayrı bilgisayardaki deneyimlerimden söylüyorum. Eğer dediğiniz gibiyse benim aynısını yaşadığım bilgisayarlarda dahili ekran kartının sürücüsünü devre dışı bıraktığımda sürücünün devre dışı kalmaması gerekirdi, yanılıyorsam lütfen düzeltin. Ancak sanırsam görüntüyü dahili karttan alan bilgisayarlarda sürücüyü devre dışı bırakırsanız kapanmıyor ve için berbat bir performansla çalışmaya devam ediyor.

MUX swich olmazsa ve dahili ekran kartının sürücüsünü kapatırsanız sadece performansı mahfedersiniz. İki ayrı bilgisayardaki deneyimlerimden söylüyorum. Eğer dediğiniz gibiyse benim aynısını yaşadığım bilgisayarlarda dahili ekran kartının sürücüsünü devre dışı bıraktığımda sürücünün devre dışı kalmaması gerekirdi, yanılıyorsam lütfen düzeltin. Ancak sanırsam görüntüyü dahili karttan alan bilgisayarlarda sürücüyü devre dışı bırakırsanız kapanmıyor ve için berbat bir performansla çalışmaya devam ediyor.
Aynen devre dışı bıraksan bile oyunlarda donma kasma devam ediyor.
MUX swich yoksa harici monitörden başka çare yok.

Sanırım bu modelin nvdia 3050 ekran kartı olanlarında MUX Switch yokmuş :(

Yeni konular

Geri
Yukarı