Dell G2422HS ayar önerisi

Natsu

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Monitör
Dell 23.8″ G2422HS
Arkadaşlar bu monitörden aldım biraz kurcaladım, sharpness 70 contrast ve brightness %75'te kullanıyorum. Şöyle yapınca görüntü çok daha iyi oluyor tarzı bir önerisi olan var mı? Bir de response time'ı extreme ayarına aldım. Herhangi bir dezavantajı var mı? Teşekkürler.

Arkadaşlar bu monitörden aldım biraz kurcaladım, sharpness 70 contrast ve brightness %75'te kullanıyorum. Şöyle yapınca görüntü çok daha iyi oluyor tarzı bir önerisi olan var mı? Bir de response time'ı extreme ayarına aldım. Herhangi bir dezavantajı var mı? Teşekkürler.
Extreme'de kullanmanizi önermem. Hem ısınır hem de takılmalar olabilir. Fast ya da Super Fast iyidir. Rebk ayari olarak kimse sizin göz zevkinizi bilemeyeceği için kendi ayarinizi gozunuzle test ederek bulun derim.

Extreme'de kullanmanizi önermem. Hem ısınır hem de takılmalar olabilir. Fast ya da Super Fast iyidir. Rebk ayari olarak kimse sizin göz zevkinizi bilemeyeceği için kendi ayarinizi gozunuzle test ederek bulun derim.
Super Fast'e alayım o zaman teşekkür ederim. Bir de 21.5" 1080p monitörden geçtiğim için mi bilmiyorum sanki ince ve küçük yazılar mesela şu an yazdığım bu yazı gibi sanki biraz pikselli gözüküyor bana. Alışmadığım için mi? DP'den görüntü alıyorum ve 165Hz'de kullanıyorum.

Bunlar kişisel ayarlardır kendinize uygun olanı bulmanız gerekir.

Super Fast'e alayım o zaman teşekkür ederim. Bir de 21.5" 1080p monitörden geçtiğim için mi bilmiyorum sanki ince ve küçük yazılar mesela şu an yazdığım bu yazı gibi sanki biraz pikselli gözüküyor bana. Alışmadığım için mi? DP'den görüntü alıyorum ve 165Hz'de kullanıyorum.
Eğer panelde sıkıntı yoksa ve çok yakindan bakmiyorsaniz zamanla alişirsiniz.

Bunlar kişisel ayarlardır kendinize uygun olanı bulmanız gerekir.
Başkasının uğraşıp bulduğu bir ayarı deneyerek zaman kazanabilirim ve beğenirsem kullanmaya devam ederim. Denemekten zarar gelmez.

Eğer panelde sıkıntı yoksa ve çok yakindan bakmiyorsaniz zamanla alişirsiniz.
Ghosting, ölü piksel testi yaptım sıkıntı çıkmadı. Panelin kendisinde teknik bir sıkıntı olsa direkt belli olurdu diye düşünüyorum. Alışırım herhalde, daha 1 gündür kullanıyorum.

Bu monitörü yeni aldım ve kullanım kılavuzunu okudum güzelce.
Fast 5ms.
Super Fast 4ms.
Extreme 1ms.

Olarak çalıştırıyormuş fakat Extreme olunca webde gezinirken kaydırırken beyaz yazıların aşırı parladığını görüyorum hatta biraz hızlanınca bazı görüntü ve renklerde bozulma oluyor sizde de böyle mi? Çok dert değil 5msde kullanıyorum ama 1msde böyle yapması biraz üzdü.

Geri
Yukarı