Dell G2422HS kötü görüntü veriyor

seabengaynak

Femtopat
Daha fazla  
Dell G2422HS aldım fakat şu an ayarlama falan yapamadım galiba. Hem kasıyor hem görüntü çok kötü geliyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Laptopta aldığım görüntü ile monitörün verdiği görüntü çok farklı yani şu an aldığıma bin pişman oldum. En basitinden valorant girdim "OYNA" yazısı piksel piksel görünüyor

Monitör normalde çok iyi sizin ürününüz de mi sorun var acaba?
Hocam laptopta sıkıntı olacağını sanmıyorum 3060 var alalı 8 ay olmadı gayet temiz tutuyorum

şu iki OYNA yazısında fark var birisi laptoptan aldığım görüntü diğeri monitörden. Monitörden aldığım OYNA yazısı daha çatallı pürüzlü geliyor gözüme
1.jpg
2.jpg

Laptopta aldığım görüntü ile monitörün verdiği görüntü çok farklı yani şu an aldığıma bin pişman oldum. En basitinden Valorant girdim "OYNA" yazısı piksel piksel görünüyor

Beni yanlış anlama fakat laptop ile monitörü nasıl kıyaslayabiliyorsun? Laptop ekranı piksel sıkıştırılma değeri yüksek olduğu için görüntü daha iyi gelir. Laptopa alıştığın için monitör sana kötü görünmüştür. Aynı PPI değerlerine sahip monitör alamazsın.
En fazla yapacağın iyi bir kablo ve bazı ayarlar olur. Monitörlük durum olduğunu pek sanmıyorum. Yine bile monitörden şikayetçiysen o zaman başka sistemde ve laptopta dene öyle karar ver buna.

Beni yanlış anlama fakat laptop ile monitörü nasıl kıyaslayabiliyorsun? Laptop ekranı piksel sıkıştırılma değeri yüksek olduğu için görüntü daha iyi gelir. Laptopa alıştığın için monitör sana kötü görünmüştür. Aynı PPI değerlerine sahip monitör alamazsın.
En fazla yapacağın iyi bir kablo ve bazı ayarlar olur. Monitörlük durum olduğunu pek sanmıyorum. Yine bile monitörden şikayetçiysen o zaman başka sistemde ve laptopta dene öyle karar ver buna.
Hocam bir sorum olacak. Benim laptobumda dp girişi yok. Type-c mevcut ama. Arkadaşın bahsettiği monitörden almayı düşünüyorum fakat dp to hdmi ya da dp to type-c hangisi daha iyi görüntü verir yoksa aynı mıdır ikisi de ?

Hocam bir sorum olacak. Benim laptopumda DP girişi yok. Type-C mevcut ama. Arkadaşın bahsettiği monitörden almayı düşünüyorum fakat DP to HDMI'ya da DP to Type-C hangisi daha iyi görüntü verir yoksa aynı mıdır ikisi de?

Yeni nesil laptoplarda Type-C Gen2 bağlantıları oluyor. Onlar bayağı iyi görüntü sağlıyor. Hatta G-Sync açabiliyorsun bile. Senin laptopundaki Type-C bağlantısına göre değişiyor bu durum. Yeni nesil olduğunu varsayıyorum o zaman Type-C to DP en iyi seçenek.

Yeni nesil laptoplarda Type-C Gen2 bağlantıları oluyor. Onlar bayağı iyi görüntü sağlıyor. Hatta G-Sync açabiliyorsun bile. Senin laptopundaki Type-C bağlantısına göre değişiyor bu durum. Yeni nesil olduğunu varsayıyorum o zaman Type-C to DP en iyi seçenek.
Hocam 4-5 yıllık model. Abra A5 V10.3
Yeni nesil mi sayılır bilemedim. Nasıl anlarız Gen2 olduğunu ?

Geri
Yukarı