Dell G3 15 fanları tam kapasite çalışmıyor

Melih900

Decapat
Daha fazla  
Merhaba benim Dell G3 15 model laptopum var. i5 10. nesil işlemci ve GTX 1650 Ti ekran kartı var, 8 GB da RAM var. Bu modelin arkasında birbirine bağlı ikili bir fan sistemi var, bu fanlar bilgisayarı aldığım ilk yıl(2sene önce) Witcher 3 GTA 5, RDR2 gibi oyunlarda yüksek ses ile çalışarak ısıyı dışarı atıyordu ve bana güzel bir FPS-performans veriyordu. Ancak geçenlerde RDR2'yi yeniden indirdiğimde normalde yüksek-Ultra ayarlarda 30-35 FPS alırken şimdi orta-yüksek ayarlarda 25-30 FPS aldığımı ve sık sık çökme ve FPS dropları yaşadığımı gördüm. Fark ettim ki fanlar eskisi gibi canavar gibi çalışmıyor yine bir fan sesi alıyorum, ama bu ekran kartının fanımı yoksa bu ikili fan sistemimi bilmiyorum. Speed fanı kurdum ve ancak hiçbir şekilde fanlar gözükmüyor, BIOS'a girip(Windows 10) adapte fan ayarını Ultra performansa çektim, bir değişim olmadı. Geçen yaz laptopu garantiye yollamıştım, geldiğinde fanlar çalışıyordu ama eskiden olmayan seslerde duymaya başlamıştım ben bunu tozunun alınarak daha iyi çalışmasına bağladım. Acaba şu anki sorunumun sebebi nedir? Servisten geldikten sonra tam oturmayan parçalar olabilir mi? Ya da bir yıl içinde içinin tozlanması sebep olabilir mi? Böyle bir sorun yaşayanınız ya da çözeniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı