Dell G3 laptop bataryada çıkan çarpı işareti

393142

Hectopat
Yeni bir laptop aldım alalı 2 hafta oluyor daha önce masaüstü bilgisayar kullandığım için dizüstü bilgisayar hakkında bir bilgim yok. Ancak bir şey dikkatimi çekti bugün ders çalışırken prize takılı değil şekilde çalışmak istedim sarjı ne kadar gidiyor diye test etmek için sürekli video izledim 1 saat 20 dakika gitti. Ancak %6 kaldığında şöyle bir çarpı işareti belirdi.

• Sürekli bir video izledim bir program üzerinden 1 saat 20 dakika 720p çözünürlüğünde bilgisayarın sarjının 1 saat 20 dakika gitmesi normal midir? Web sitesinde 6-8 saate kadardan bahsediyor. Boşta durduğundan mı bahsediyor?
• %6 şarj kalınca sadece çarpı işareti çıktı ve piliniz azalıyor bir prize takmayı tercih edebilirsiniz uyarısı verdi onun haricinde hiçbir işaret çıkmadı bu normal bir uyarı mıdır?

Aldığım bilgisayar;
• Dell G3 15 Core i5 10300H 2.5GHz-8 GB RAM-1TB+256 GB SSD-GTX1650 4 GB-15.6"Windows 10.

İnternet üzerinde aratınca direkt olarak çıkıyor, direkt pil ömrü bitmiş demeyin. Sürekli bir çarpı işareti yok. Bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim.
Ek olarak eklemek istediğim yorum yapmanızda belki olanak sağlar.
• Çoğu dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi bu bilgisayarda da ısınma sorunu var ancak direkt olarak klavyeye yansıyor yalıtım yokmuş gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 17
Harcadığın enerjiye göre pilin bitme süresi değişkenlik gösterir ve o işaretin çıkması normal merak etme, 6 senelik laptop kullanıcısıyım bende %5 de X çıkıyordu o daha fazla eylem yapmadan şarja tak manasında

Harcadığın enerjiye göre pilin bitme süresi değişkenlik gösterir ve o işaretin çıkması normal merak etme, 6 senelik laptop kullanıcısıyım bende %5 de X çıkıyordu o daha fazla eylem yapmadan şarja tak manasında
Teşekkür ederim hocam değerli bilginiz için.
Sorunum çözüme ulaştı bu cevap ile tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı