Dell G315 GPU 90 derece oluyor

Ozanarsland

Femtopat
Daha fazla  
PC'yi açar açmaz sıcaklığım 50-60 arası oluyor, oyunlarda ise 85-95 derecelerde geziyor. Ekran kartım falan güncel. Macun yenilemesini hiç yapmadım 1.5 yıl oldu alalı. Macun siparişi verdim gelince süreceğim. Tek sorun macundan mıdır? Yenilesem düzelir mi?

Özelliklerim;
PC: Dell G3 15.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel Core i5-9300 2.40GHz.
Ekran kartı1: Intel UHD Graphics 630.
Ekran kartı2: NVIDIA GeForce GTX 1050 7GB.
İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi açar açmaz sıcaklığım 50-60 arası oluyor, oyunlarda ise 85-95 derecelerde geziyor. Ekran kartım falan güncel. Macun yenilemesini hiç yapmadım 1.5 yıl oldu alalı. Macun siparişi verdim gelince süreceğim. Tek sorun macundan mıdır? Yenilesem düzelir mi?

Özelliklerim;
PC: Dell G3 15.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel Core i5-9300 2.40GHz.
Ekran kartı1: Intel UHD Graphics 630.
Ekran kartı2: NVIDIA GeForce GTX 1050 7GB.
İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.

Laptop için normal olduğunu düşünüyorum, şu anlık yapabileceğiniz şeyler soğutucu almak, macun yenilemek.

İlk kullandığınızdaki değerler nasıldı?
Tozlanmadan dolayı ve macun kurumasından dolayı olma ihtimali yüksek.

İlk kullandığımda MSİ afterburner indirmemiştim ama bi sıkıntım yoktu gta5 te normal oynuyordum ara sıra çok az bi kasma oluyordu şimdi sık sık drop yiyorum anlık fps düşüşleri yaşıyorum. O yüzden program indirip ölçme gereği duydum GPU ve CPU sıcaklığımın 90'larda olduğunu gördüm hatta 95 aşağısına inmiyordu hiç bi kaç ayar yaptım Turbo Boostar'ı kapattım falan şimdi 89 civarında genelde. Tozunu daha geçen gün temizledim. Zaten fazla da toz yoktu.
İlk kullandığınızdaki değerler nasıldı?
Tozlanmadan dolayı ve macun kurumasından dolayı olma ihtimali yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı