DELL-G315 i5 9300H ve GTX1650 nasıldır?

menfes

Hectopat
Arkadaşlar pek bir bütçe durumumuz yok. Ne yaptıysam babamı hem Vatan'dan hem de dizüstü bilgisayardan vazgeçiremedim. Ben de hiç olmamasından iyidir diyerek Vatan'da bir tane dizüstü buldum.
-Sorularım-

1)Sistem i5 9300H 2.4GHz; 8 GB RAM 1TB HDD+256 GB SSD GTX1650 4 GB'den oluşuyor. Intel'i Ryzen'e tercih etmemin sebebi hem bu PC daha ucuz hem de depolama alanı iyi. Yoksa Ryzen tercih etmeye çalıştım. En azından 4 çekirdek 8 iş parçacığı sayısı giriş seviyesi için iyi. Dediklerimi lütfen destekleyin. Elimizden bu kadar geliyor. Doğru mu bu söylediklerim yani iyi bir şey mi?

2)Hem okulum için hem de ara sıra küçük render ve oyun için yeterli midir?

3)GTX1650 iyi midir? Günümüzün güncel oyunlarını hangi ayarlarda olursa olsun(çözünürlük hariç, en düşük 1280×720 olmalı) 35FPS oynatır mı? 35FPS'i ben bilirim kasmadan oynarım. (Örnek RDR2'de mediumda en az 35 düştü 40-50'de dolaşıyor. Ve benim için akıcıydı)

4)Sistemi 16 GB RAM'a yükselteceğim her türlü. Sistem beni kaç yıl götürür?

5)Sistem hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz bana? Ekranı kaç HZ kaç Inc, hangi panel? Her türlü bilgi olur.

Üşenmeden lütfen cevap yazın. Sizin bilginize ihtiyacım var. Genellikle hep 2-3 cevap veriyorlar ve yeterli gelmiyor.

1650 kotu bir ekran karti. Cok isinizi goreceginizi sanmiyorum. Attiginiz laptop fiyatina gore pahali geldi bana i5 9300H 1650 ikilisine o kadar para vermem ben.

1650 ne kadar kötü olabilir? Testlerine baktım. GTX 1050'den daha güçlü. GTX 1060TAN falan güçlü müdür?

1050 Ti'dan 10FPS kadar guclu. 1050 Ti'da gunumuz icin yetersiz bir kart zaten. 3A oyunlarda ayar kisarak akici oynarsiniz şu anda ama gelecek icin bir potansiyeli yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı