Dell Gaming G15-FGR556W85C garantiyi bozmadan RAM takma

Dikkatli olun. Tamamdır. Heyecanla bekliyorum. Bu kadar düşük sıcaklıklarda işlemci hangi seviyede çalışıyor.
Şöyle söyleyeyim, normal internet gezintilerinde söylediğim gibi 35-40 arasında geziyor. Oyunlarda da 70-75 i hiç geçmedi. Yine buraya unutmadığım takdirde SS yollarım, akşam geç geliyorum iş dolayısıyla.

RAM olarak ne taktırdınız? Hangi marka? Ya da ne tavsiye ediyorsunuz?
Bilmediğimden soruyorum Dell laptopum Windows 10 yüklü geldi. Bu laptopla gelen Windows 10 hep kullanabilecek miyim? Diyelim format çektikten sonra tekrar yüklenebilir mi?

Windows 11 ücretsiz yükleme yapabilirsiniz diyor. 11 için kötü bir şey duymadım. 11'i yükledikten sonra sorun olursa ya da beğenmezsem Windows 10'a geri geçebiliyor muyum?

Son düzenleme:
RAM olarak ne taktırdınız? Hangi marka? Ya da ne tavsiye ediyorsunuz?
Bilmediğimden soruyorum Dell laptopum Windows 10 yüklü geldi. Bu laptopla gelen Windows 10 hep kullanabilecek miyim? Diyelim format çektikten sonra tekrar yüklenebilir mi?

Windows 11 ücretsiz yükleme yapabilirsiniz diyor. 11 için kötü bir şey duymadım. 11'i yükledikten sonra sorun olursa ya da beğenmezsem Windows 10'a geri geçebiliyor muyum?
Ben cevap vereyim. RAM 3200 MHz ddr4 olmalı. Marka model için cihazın içindeki RAM modülü ney bilmiyorum. Windows 10 lisansın ilk kurulumdaki mail adresin ile eşleşiyor. Yani sen format atıp Windows yüklediğin zaman yine girişte mail adresini girersen aktif oluyor. Windows 11 e yükselttikten sonra Windows 10 a geri dönebiliyorsun diye biliyorum ama belirli bir süresi var. Zaten Windows 11 e geçersen tekrar Windows 10 kurmana gerek yok. Windows 11 gayet başarılı.

Ben cevap vereyim. RAM 3200 MHz DDR4 olmalı. Marka model için cihazın içindeki RAM modülü ne bilmiyorum. Windows 10 lisansın ilk kurulumdaki mail adresin ile eşleşiyor. Yani sen format atıp Windows yüklediğin zaman yine girişte mail adresini girersen aktif oluyor. Windows 11'e yükselttikten sonra Windows 10'a geri dönebiliyorsun diye biliyorum ama belirli bir süresi var. Zaten Windows 11'e geçersen tekrar Windows 10 kurmana gerek yok. Windows 11 gayet başarılı.

Çok açıklayıcı teşekkürler. RAM olayını inceleyim.👍

Çok açıklayıcı teşekkürler. RAM olayını inceleyim.👍
Aynısını aldım kullanıyorum.

Merhaba, Alienware command centre den işlemci kullanımına ve sıcaklık değerlerine bakma fırsatınız oldu mu?
Atayım şimdi 5 dk ya güncellerim.
Ekte görebilirsin. Genellikle web'de gezinirken böyle.

Dosya Ekleri

• ss.PNG
    ss.PNG
    126,8 KB · Görüntüleme: 49

Yeni konular

Geri
Yukarı