Dell ınsıpron 5521 düşük performans veriyor

DexMean

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G513RM Ryzen 7 6800H , NVIDIA RTX 3060 140W, 16GB 4800MHz RAM, 512+500GB M2 SSD
Arkadaşlar merhaba,
1 haftadır bilgisayarım aşırı derecede yavaş. LoL'ü 80FPS maksimumda oynuyordum. Şu an ise 30-40 civarı gezinmekte, aynı şekilde benzeri şeyler başka oyunlarda da oldu. Bu hafta içerisinde oynadığım en fazla oyun LoL olduğu için onu referans gösterdim. Zannımca Wi-Fi driver'ından kaynaklanıyor, her denememde hiçbir şekilde kaldıramıyorum manuel olarak da bulamadım. Belki birileri bulup bana yardım eder. Öte yandan her şeyim güncel.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Laptop: Dell Inspiron 5521 işlemci: Intel i5 3317u, oyunlarda kullandığım harici ekran kartı: AMD Radeon 8500/8700M ya da 8730M.
RAM: 12 GB.
Yardımcı olacak yok mu yahu? 😀

Son düzenleme:
Hocam acayip fazla dosya olduğu için pek atmak istemiyorum, eğer performans kötüye giderse atıcağım formatı.

Alıcağın değer zaten bu. Eski laptopum i7 4500U-8670M ekran kartı ile 60 70 alıyordum. Düşüş için fan temizliği ve macun temizliği yapabilirsin ama FPS Max 10 artar.

Hocam değerlerim daha yüksekti eskiden ondan dolayı dedim. (Biraz yanlış bilgi gibi geldi)

Isınma problemi var mi? Ben de başta CS:GO vs. her oyunu açardı satarken LoL bile anca.

Vallahi yaklaşık 3 ay önce termal macun ve fan temizliği yaptırdım. Atıyorum GTA 5 Online iki saat oynadığımda bilgisayarın altı bayağı sıcak oluyor eğer çok faydası dokunur derseniz altına bir laptop soğutucu alırım.

Vallahi yaklaşık 3 ay önce termal macun ve fan temizliği yaptırdım. Atıyorum GTA 5 Online iki saat oynadığımda bilgisayarın altı bayağı sıcak oluyor eğer çok faydası dokunur derseniz altına bir laptop soğutucu alırım.

Laptop altına ters tabak koyup fanlatın daha iyi hava almasını sağlayabilirsibiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı