Dell Inspiron 15 sıvı teması sonrası açılmıyor

SchindlerMseries

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Ben laptopu kapatıp dolaba koydum. Aradan 2-3 saat geçti geldim ve laptop şırıl sıklamdı. Laptopa beklettim kurumasına rağmen açılmıyor fişe taktigimde şarj adaptöründen sanki diit diye bir ses geliyor ama açılmıyor. Garantiye gönderilmesi lazim mi yoksa evde yapılacak bir şey mi? Bu arada laptop Dell Inspiron 15 3593 ve bende az da olsa teknik ve donanım bilen birisiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gopi gelin ? Peki asıp iyice kurutmayı neden beklemedin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop ve elektronik cihazlarda sıvı teması olduğunda cihaz derhal elektrikten uzaklaştırılmalı, pili varsa sökülmeli. Elektrik cihaza zarar verecektir, anakart ve diğer elektronik parçalar solvent ile temizlenmeli ki cihazdan su uzaklaştırılmalı çünkü su cihazda kısa devreye yol açar, sonrasında ise oksitlenmeye yol açar. Bu yüzden cihazı sadece kurutmak yeterli gelmeyecektir.

@hursitwww Kendisinin de yanıt verdiği gibi kardeşi su dökmüş. Demek ki ıslanabiliyormuş buzdolabı dışında dostum. Bir yandan oyun oynarken yazdığım için hızlıca "Buzdolabı?" yazdım.

@hursitwww kendisinin de yanıt verdiği gibi kardeşi su dökmüş. Demek ki ıslanabiliyormuş buzdolabı dışında dostum. Bir yandan oyun oynarken yazdığım için hızlıca "buzdolabı?" yazdım.

Bu istisnai bir durum. Genel anlamda okunduğunda zaten buzdolabı olarak algılanıyor çünkü diğer türlü olduğunda mesajda daha çok detay verilir (Ne kadar ıslandığı, ne tür bir ıslanma olduğu). Normal bir dolapta laptop ıslanması ekstrem bir durum.

Arkadaşlar merhabalar. Ben laptopu kapatıp dolaba koydum. Aradan 2-3 saat geçti geldim ve laptop şırıl sıklamdı. Laptopa beklettim kurumasına rağmen açılmıyor fişe taktigimde şarj adaptöründen sanki diit diye bir ses geliyor ama açılmıyor. Garantiye gönderilmesi lazim mi yoksa evde yapılacak bir şey mi? Bu arada laptop Dell Inspiron 15 3593 ve bende az da olsa teknik ve donanım bilen birisiyim.
ARKADAŞLAR BUZ DOLABI DEĞİL NORMAL DOLAP

Gopi gelin ? Peki asıp iyice kurutmayı neden beklemedin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop ve elektronik cihazlarda sıvı teması olduğunda cihaz derhal elektrikten uzaklaştırılmalı, pili varsa sökülmeli. Elektrik cihaza zarar verecektir, anakart ve diğer elektronik parçalar solvent ile temizlenmeli ki cihazdan su uzaklaştırılmalı çünkü su cihazda kısa devreye yol açar, sonrasında ise oksitlenmeye yol açar. Bu yüzden cihazı sadece kurutmak yeterli gelmeyecektir.
Muhteşem.

Yeni konular

Geri
Yukarı