Dell Inspiron 1520 SSD'ye Windows kurulmuyor

sngl98

Femtopat
Daha fazla  
Dell Inspiron 1520 model bilgisayarım var. Yeni bilgisayar almaya bütçem olmadığı için elimdekini hızlandırıp biraz idare etsin istedim. SanDisk 240 GB SSD aldım, harddiski çıkarıp onun yerine taktım. Windows 10'u daha önce USB ile bu bilgisayarın harddiskine kurmuştum. Aynı USB ile aynı şekilde SSD'ye kurmaya çalıştım fakat olmadı. Hata verdi. BIOS'u AHCI moda aldım yine de olmadı.

İçinde Windows yüklü olan 120 GB SSD vardı başka bilgisayarda kullandığım. Onu takıp denedim, o da çalışmadı bilgisayarda. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Bir yerde laptoplar bazen çok nadir de olsa SSD seçebildiğini okumuştum da. O yüzden bir sorayım dedim. O zaman ben bir SATA kablosu alıp biçimlendireyim SSD'yi.

Teşekkürler, dediğinizi denedim. Başka bilgisayara takıp biçimlendirdim fakat yine laptopta görünmüyor. Windows 10 USB ile Boot etmeyi çok denedim ama olmadı. Mavi ekran geliyor her seferinde.

Teşekkür ederim, aslında dediğiniz ayarları benim laptopun BIOS'unda bulduklarımı yaptım. SSD'yi başka bilgisayarda biçimlendirdim. Windows 10 USB hazırladım. Denedim, ama olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı