Dell İnspiron 1564 Donanım yükseltmesi yapmalı mıyım ?

Çağdaş Çağ

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Dünyanın Başkenti İstanbul
Arkadaşlar merhaba,

Elimde kullanmış olduğum Dell İnspiron 1564 laptop var. Bilgisayarım 4 yıllık ve şimdiye kadar hiç format atma gereği duymadım çünkü çok temiz kullandım. Şu aralar SSD'ler de teknoloji marketlerinin yapmış olduğu kampanyalar var ve 128 GB kapasitesinde bir SSD alma düşüncem var. Format atma bahanesiyle işletim sistemini de SSD'ye kurarım. Cd-rom bölümüne alacağım aparat yardımıyla hem SSD hem de HDD'yi kullanmayı düşünüyorum. Yakın zamanda Ram'ler de de 8 GB'lık bir operasyon yapmıştım :) Bunların dışında yaza doğru yeni bir laptop alma girişimimde olacak ve elimdeki Dell İnspiron'u satacağım.

Şuan yapacağım işlemler beni bir-iki ay idare eder. Fakat buna değer mi? Yazın satacağım diyorum fakat bu masrafları da üstüne koyduğumda istediğim fiyata alıcı bulabilir miyim? Kafam çok karışık. Siz olsanız ne yapardınız?

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
En iyi cevaplar
762
Yer
İstanbul
128 GB SSD'yi ileride bu cihazdan çıkartıp başka cihaza takabilirsin. Ama HDD için ek bir optik sürücü yuva aparatı almaya gerek yok bence. Cihazdaki sabit diski söküp bir harici disk kutusuna da takabilirsin.

SSD'yi taktıktan sonra bir de Windows 8.1 kurarsan aslında cihazınınn ne kadar hızlı olduğunu, sabit disk yüzünden darboğaza uğradığını görebilirsin.

KS
Çağdaş Çağ

Çağdaş Çağ

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Dünyanın Başkenti İstanbul
@Recep Baltaş Bey, uygun fiyata bu ürünü ve buradaki ürünü buldum. Biraz daha bütçemi arttırdığım takdirde ise bunu alabiliyorum. Kingston V300 SSD modeli için olumsuz yorumlar okudum. İçerisinde kullanılan birtakım malzemeler sanırım kalitesizmiş. Şuan düzeltildi mi bilemiyorum. O yorum modele açıkçası negatif bakmama neden oldu.

Yukarı