Dell Inspiron 3501 nasıl?

HBG39

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam kardeşim. Aynı cihazı bende babam için bakıyorum. Kullanım amacını yazmamışsın. Ancak ofis ve web işlerini rahatlıkla halledebilirsin. Rahatlıkla film izlersin.

İşlemci: Çift çekirdek (sanal çekirdekler ile4) i3 10 nesil. Turbo ile 3.4 GHz. Rahatlıkla kullanırsın.
RAM: 8 GB 3-4 sene idare eder ama sanıyorum 16 GB'a kadar destekliyor. O yüzden 1-2 sene içerisinde 16 ya çıkaracağım.

Dell laptopların kasaları sağlamdır. Kafana bir şey takılmasın.

Ekran kartı: Intel UHD orta seviye bir dahili kart var. Bu kullanımda rahatlıkla kullanırsın. Hatta düşük ayar isteyen oyunları da bu PC ile rahatlıkla oynarsın. (örneğin: Zula)

Selam kardeşim. Aynı cihazı bende babam için bakıyorum. Kullanım amacını yazmamışsın. Ancak ofis ve web işlerini rahatlıkla halledebilirsin. Rahatlıkla film izlersin.

İşlemci: Çift çekirdek (sanal çekirdekler ile4) i3 10 nesil. Turbo ile 3.4 GHz. Rahatlıkla kullanırsın.
RAM: 8 GB 3-4 sene idare eder ama sanıyorum 16 GB'a kadar destekliyor. O yüzden 1-2 sene içerisinde 16 ya çıkaracağım.

Ekran kartı: Intel UHD orta seviye bir dahili kart var. Bu kullanımda rahatlıkla kullanırsın. Hatta düşük ayar isteyen oyunları da bu PC ile rahatlıkla oynarsın. (örneğin: Zula)
sağol dostum peki boş HDD slotu olduğuna dair bi bilgin var mı ?
SSD yanına bi de güzel bi depolama alanı fena olmaz :)

Günlük işlerim için alıyorum bu arada :)

sağol dostum peki boş HDD slotu olduğuna dair bi bilgin var mı ?
SSD yanına bi de güzel bi depolama alanı fena olmaz :)

Günlük işlerim için alıyorum bu arada :)

boş hdd slotu oldugunu hiç sanmıyorum. 0 gelen cihazıda sökmem yani :). SSD bildiğin SSD'ler gibi değildir. M.2 SSD denilen USB irisi ancak girişleri normal HDD ve SSD gibi olan SSD vardır. Cihazda CD olsaydı söküp apart ile takabilirdin. Ancak external USB3.0 HDD ile depolama yapman gerekecektir bu cihazda.

siparişi verdim. UBUNTU OS ile geliyor yolda şu an. W10 yükleyip gerekli sürücüleri kurduktan sonra test yaparım. Olumsuz bir konu olursa yazarım buraya

boş hdd slotu oldugunu hiç sanmıyorum. 0 gelen cihazıda sökmem yani :). SSD bildiğin SSD'ler gibi değildir. M.2 SSD denilen USB irisi ancak girişleri normal HDD ve SSD gibi olan SSD vardır. Cihazda CD olsaydı söküp apart ile takabilirdin. Ancak external USB3.0 HDD ile depolama yapman gerekecektir bu cihazda.

siparişi verdim. UBUNTU OS ile geliyor yolda şu an. W10 yükleyip gerekli sürücüleri kurduktan sonra test yaparım. Olumsuz bir konu olursa yazarım buraya
sağol dostum napalım taşınabilir HDD ile devam edicez artık :)

Hocam cihazı Cmtsi teslim aldım. Ubuntu kurulu olarak geliyor. USB'den W10 pro yükledim. BIOS'tan herhangi bir şey değiştirmiyorsun.

Daha önce söylediğim gibi ofis, film vb. işler için gayet hızlı bir cihaz. 12sn açılma 8sn. kapanma süresi. DWD sürücü yok. 3 usb girişi mevcut. Ekran FHD zaten.

Almayı düşünüyorsanız ve oyun, video render vb. yükte olacak bir beklentiniz yok ise tam bir fp ürünü.

Hocam cihazı Cmtsi teslim aldım. Ubuntu kurulu olarak geliyor. USB'den W10 pro yükledim. BIOS'tan herhangi bir şey değiştirmiyorsun.

Daha önce söylediğim gibi ofis, film vb. işler için gayet hızlı bir cihaz. 12sn açılma 8sn. kapanma süresi. DWD sürücü yok. 3 usb girişi mevcut. Ekran FHD zaten.

Almayı düşünüyorsanız ve oyun, video render vb. yükte olacak bir beklentiniz yok ise tam bir fp ürünü.
Hocam konuyu hortlatıyorum ama aklıma birkaç husus takıldı:

Öncelikli olarak dell laptop ile şunun arasında kaldım:

Fiyat olarak açıkçası benzerler ama hangisini tavsiye edersiniz?
İşlemci açısından hp daha iyi gözüküyor ama çok da emin olamadım. Ek olarak dell kaliteli ve sağlam duruyor, ayrıca hp'de ethernet girişi göremedim, yazılan özelliklerde de hiç rastlamadım.

Kullanım performansı olarak ryzen3 4300u ile i3-1005g1 arasında ne kadar fark vardır?

1 aylık kullanım dahi olsa dell laptop hakkındaki deneyimleriniz nelerdir, ubuntu ile gelmesi beni biraz şüpheye düşürmüştü ama hem siz hem de internetteki yorumlarda win10 ile kullanmada herhangi bir sorun olmadığını okudum, win10 kullanım açısından bir yavaşlık/sorun, driver uyuşmazlığı vs yarattı mı hiç?

Hocam konuyu hortlatıyorum ama aklıma birkaç husus takıldı:

Öncelikli olarak dell laptop ile şunun arasında kaldım:

Fiyat olarak açıkçası benzerler ama hangisini tavsiye edersiniz?
İşlemci açısından hp daha iyi gözüküyor ama çok da emin olamadım. Ek olarak dell kaliteli ve sağlam duruyor, ayrıca hp'de ethernet girişi göremedim, yazılan özelliklerde de hiç rastlamadım.

Kullanım performansı olarak ryzen3 4300u ile i3-1005g1 arasında ne kadar fark vardır?

1 aylık kullanım dahi olsa dell laptop hakkındaki deneyimleriniz nelerdir, ubuntu ile gelmesi beni biraz şüpheye düşürmüştü ama hem siz hem de internetteki yorumlarda win10 ile kullanmada herhangi bir sorun olmadığını okudum, win10 kullanım açısından bir yavaşlık/sorun, driver uyuşmazlığı vs yarattı mı hiç?

Hocam şimdi gördüm mesajını. geç cevap için kusura bakma.

DELL cihazı kurdum. Cihaz gayet stabil ort. 10 sn. de açılıp 12-15 sn. arası kapanıyor. İkisi arasında kalmam direkt DELL alırdım.

HP niye almam. Birincisi AMD işlemci.AMD işlemci INTEL lere göre biraz daha fazla ısınıyor ki ufak cihazlarda problem yaratabilir. Ayrıca benim en dikkat ettiğim konu "enter" tuşu boyutu. HP'de bu tuşun boyutu ufak DELL'de büyük.

Ama bunları takmazsan fiyatı hangisi makulse onu al. En nihayetinde ofis işleri için tasarlanmış cihazlar ve ikisi de üzmeyecektir.

Merhabalar https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3501-intel-core-i3-1005g1-8gb-256gb-ssd-ubuntu-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb1005f82c-p-HBV000019KIXQ?magaza=GTI Bilişim bu bilgisayar hakkında bilgisi olan var mı? Boş HDD slotu var mıdır? İyi midir alınır mı? Bilgisi olup yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)
Hocam ürünü sakın alma tavsiye etmem tam anlamıyla tasarım hatası....... Ekranı açınca bilgisayarın soğutma yerinin önünü kapatıyor bilgisayar deli gibi ısınıyor hayatımda bu kadar saçma tasarım görmedim alacaklar varsa sakın para vermesin bu saçmalığa en fazla 2 sene sonra mutlaka bir yeri yanar sıcak çalışmaktan dolayı

Yeni konular

Geri
Yukarı