Dell Inspiron 3521 BIOS Güncellemesi

Bunu indirdim fakat bir türlü update edemedim. Şu ekran görütüsü çıkıyor okey diyorum fakat ilerlemiyor.

sshot-1.jpg

Sorunu çözdüm. Sıkıntı şu arkadaşlar dell notebooklarda bios güncelleme yaparken mutlaka adaptörünüzün fişinin takılı olması gerekli yoksa kesinlikle update izin vermiyor. Yukardaki kırmızı uyarı bu yüzdenmiş.

Dell değil, bütün cihazlarda bu böyledir. Güncelleme esnasında olabilecek elektrik kesintilerinin önüne geçmek için bu mecburiyet vardır.

Açıkçası daha önce bir dell notebook kullanmadığım için bilmiyordum. Diğer cihazlara gelince daha önceki casper notebook olduğundan açıkçası böyle güncellemede bir işaretle karşılaşmadım. Casper emektar oldu zaten hediye gelmişti ama allahtan hediye gelmişti yoksa ben bu kadar kötü malzame ve konfigrasyon kullanan makine daha önce görmedim. Bu yeni notebooka 120 gb samsung evo aldım vatan bilgisayardan 230 tlye geldi makina 10 numara oldu. Sata 3 desteği varmış anakartın 510 okuma 473 yazma sürelerine eriştiğini gördüm. Son olarak konuyu cevapsız bırakmadığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
dell.com/support sitesinden bios güncellemesini indirip , pilinizi ve adaptorunuzu bağlayıp oyun yükler gibi yükleyebilirsiniz. Yükleme esnasında donma olabilir sonrasında stabil hale dönecektir ve bilgisayar kendini yeniden başlatacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı