Dell inspiron 3521 için Windows 10 uygun mudur?

baranlabile

Decapat
Merhabalar. 2014'te aldığım Dell inspiron 3521 model olan dizüstü bilgisayarımda problemler var. Admin hesabında bir şeyler beni kısıtlıyor. Fotoğraf görüntülemiyor, bir şey indiremiyor, bir şey silemiyorum. Dosyaları D'ye yedekleyip Windows 10'a geçiş yapsam bu tür bir sorundan kurtulur muyum? Sizce bilgisayarım Windows 10'u kaldırabilecek güce sahip mi? Bilgisayarda interneti kullanmak ve arada CS:GO oynamak dışında bir şey yapmıyorum. CS:GO'da ise Low ayarlarda 30-45 FPS arası alıyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.png
    2.png
    17 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.png
    3.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 67
Ben P6100 ve 4 GB ile kullanıyorum. HDD kaynaklı biraz yavaş ama ölümcül değil. SSD alınırsa çok güzel olur. RAM almak isterseniz elimde Elixir 8 GB 1600 MHZ RAM var.

Ayrıca dün Samsung Evo 860 SSD sipariş ettim. Fakat iptal edip etmeme konusunda kararsızım. Pek bir bilgim yok bu konularda. SSD elime geldikten sonra windows 10'u onun üstüne koyup şu anki 500 gb'lık diskimdeki dosyaları koruyabilir miyim? Nasıl bir yol izlemem gerekir

Merhaba

SSD yi çıkardığın HDD yerine takıp, CD Rom yuvasına takılan SSD yuvası satın alıp HDD yi takabilirsin.

Merhaba, teşekkürler.

Peki bu işlemden sonra SSD üzerine W10'u kuracağım. HDD'deki dosyalarım ( Masaüstünde 86 GB dosya var. Ayrıca D diskinde de birçok dosyam mevcut ) ne durumda olacak? SSD'ye nasıl atabileceğim?

Merhaba, teşekkürler.

Peki bu işlemden sonra SSD üzerine W10'u kuracağım. HDD'deki dosyalarım ( Masaüstünde 86 GB dosya var. Ayrıca D diskinde de birçok dosyam mevcut ) ne durumda olacak? SSD'ye nasıl atabileceğim?

Merhaba

SSD ye Windows 10 kurduktan sonra, eğer HDD yi DVD yuvasına koyabilirseniz isteğiniz dosyayı ssd ye alabilirsiniz. Ki bana sorarsanız program dışında SSD ye dosya koymayın. Boşuna şişmesin.
(Eğer DVD yuvası bulamazsanız Hdd kutusu da alabilirsiniz - USB li)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı