Çözüldü Dell Inspiron 3542 "prize takılı, dolmuyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf663

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Öncelikle selamlar herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun. Benim aylardır bir sorunum var ve artık bu sorundan sıkılmaya başladım. Dell marka laptopumda şarj aletini tamire verdiğimden beridir alıyorum bu hatayı. Ve bu hata bilgisayarımın performansında ciddi bir azalışa sebep oluyor. Normalde Valorant'ı 90-100 FPS açan laptop şu anda Valorant'ı açamıyor dahi ETS 2 de bile kasıyor. Çok nadirde olsa bazen şarj oluyor yani sorunun pilde olduğunu düşünmüyorum. Ama bir türlüde çözüm bulamadım kimsede böyle bir sorun yok herkesinki ya hiçbir türlü şarj almıyor pili arızalı ya da şarj aleti arızalı hiçbir türlü şarj almıyor ama bendeki sorun biraz ilginç hiç şarj olmuyor değil. Bu yüzden benden daha iyi bilenlere sorayım dedim.

Sistem özelliklerim:
Dell Inspiron 3542.
Intel(r) Core(tm) i7-4510u CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz işlemci.
8,00 GB DDR3L RAM.
NVIDIA GeForce 840M 2 GB ekran kartı.
Toshiba MQ01ABF050 500GB hard disk.

Öncelikle selamlar herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun. Benim aylardır bir sorunum var ve artık bu sorundan sıkılmaya başladım. Dell marka laptopumda şarj aletini tamire verdiğimden beridir alıyorum bu hatayı. Ve bu hata bilgisayarımın performansında ciddi bir azalışa sebep oluyor. Normalde Valorant'ı 90-100 FPS açan laptop şu anda Valorant'ı açamıyor dahi ETS 2 de bile kasıyor. Çok nadirde olsa bazen şarj oluyor yani sorunun pilde olduğunu düşünmüyorum. Ama bir türlüde çözüm bulamadım kimsede böyle bir sorun yok herkesinki ya hiçbir türlü şarj almıyor pili arızalı ya da şarj aleti arızalı hiçbir türlü şarj almıyor ama bendeki sorun biraz ilginç hiç şarj olmuyor değil. Bu yüzden benden daha iyi bilenlere sorayım dedim.

Sistem özelliklerim:
Dell Inspiron 3542.
Intel(r) Core(tm) i7-4510u CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz işlemci.
8,00 GB DDR3L RAM.
NVIDIA GeForce 840M 2 GB ekran kartı.
Toshiba MQ01ABF050 500GB hard disk.
Şarj soketi yüzünden olabilir. Benim de olmuştu Dell Laptopumda. Şarj soketi değişince düzeldi.

Arkadaşın yazdığı gibi şarj soketinden olabilir soğuk lehimler çatlamış olabilir bir tazelemek gerekir ama belki de şarj aletinin asıl adaptörde sorun yokturda o ucunda sorun olabilir onu da anlamak için program indirip laptopa gelen voltajı öğrenebilirsin.

@KojiroHyuga04 Hocam bataryanın ölü olduğunu düşünmüyorum ya sokette bir arıza olabilir yada şarj aletinde çünkü bataryayı çıkartıp prizde kullandığım zamanda bilgisayar çok yavaş oluyor eskisi gibi hızlı değil.

Geri
Yukarı