Dell Inspiron 3558 Ekran Değişimi

afrousse

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mafya Koruması
Arkadaşlar kısa süre önce ekranımın başına talihsiz bir olay geldi. Ekranda biraz kırıklar ve doğal olarak görüntü kayıpları var. Bu yüzden ekran değişimi yapılması gerekiyor. Ben de düşündüm düşündüm şöyle bir sonuca vardım. İyi de ben ekran değiştiriyorum madem neden HD görüntü çıkışlı bir ekran alayım ki? 15.6 inç Full HD çözünürlüğe bir ekran ile değiştirsem daha iyi olur diye düşündüm. Hatta değiştirmişken aynı sayıda pine sahip (30) mat IPS panel ile değiştirsem nasıl olur? Lafı uzatmadan size bırakıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
Bilgisayarım: Dell Inspiron 3558-B20W45C
Ekranım: 2GC9W 1366x768 30 Pin

Toparlayayım, 30 pin eDP'ye sahip Full HD başka bir ekran olur gibi duruyor, lakin ben yakın paralara TN ekran yerine IPS mat ekran da alabiliyorum, şüphelerim onda sizce olur mu? Ayrıca aklıma takıldı Intel HD Graphics 5500 Full HD görüntüyü destekler mi? Sıkıntı yaşar mıyım? İnternet üzerinden araştırdığımda bir Youtube videosunda 15.6" LCD ekranın 120 Hz IPS ile değiştirilmiş olduğunu izledim. Bahsettiğim video burada. Sanırım olacak bu iş. Eğer sizden bir teyit alırsam Aliexpress üzerinden ürünü alacağım. Recep Usta umarım yardımcı olursun her şey sana bağlı :)
85 kişi bakmış,yardımcı olacak bir kişi yok mu?
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun ekran alacağım aciliyeti var.

Son düzenleme:
Sadece pin sayısına göre ekran almak yetmiyor, parça numarasını satıcıya verirsen onlar sana cevap verir sattıkları ürün olur ya da olmaz diye.
IPS ekranların çoğunu LG üretiyormuş. O yüzden net bir cevap alamadım. Ama nette bolca değiştiren var. Biraz şansa bağlı yarın sipariş vereceğim umarım çalışır. Sonuçları buraya yazacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı