Dell Inspiron 3576 Laptop SSD Yükseltme

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Merhabalar sevgili Technopat ailesi, başlıkta yazdığım laptopa SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. Fakat bunu size danışmadan yapamayacağıma karar kıldım.

Öncelikle benim araştırdığım kadarıyla bu marka model laptopa içinde HDD dururken ekstradan SSD takabileceğim bir slot yok. (M2 gibi bir ismi var sanırsam) Bunun hakkında daha detaylı bilgi bulabilen varsa araştırırsa sevinirim. Zira öyle yapabilirsem benim için çok iyi olur.

Yani önceliğim hem HDD (1 TB) hem de SSD ile kullanmak. Ama bu mümkün değilse yapacak bir şey yok. Sizden 480 GB ve üstü boyuta sahip fiyat/performans SSD önerileri almaya geldim.

Ayrı konu açmaya gerek var mı bilmiyorum ama birde 4 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bunun hakkında da beni aydınlatırsanız sevinirim.

Laptop marka ve modeli : DELL Inspiron 3576 i58250U 4GB RAM 1 TB HDD (Linux [Fakat şuanda içinde Windows 10 kurulu.])

Son düzenleme:
Dell'in sitesine girip ordan bilgisayarını bulup incele en fazla ne kadar SSD/RAM takabilecegin yazıyor. M.2 yuvası varsa al tak HDD'yi çikartmana gerek kalmaz.

Dell'in sitesine girip ordan bilgisayarını bulup incele en fazla ne kadar SSD/RAM takabilecegin yazıyor. M.2 yuvası varsa al tak HDD'yi çikartmana gerek kalmaz.

Bunu araştırdım fakat resmi bir şekilde Dell'in sayfasında bulamadım. Forumlarda edindiğim bilgi. Bir de SSD konusunda fikriniz nedir? Marka model ve uyumluluk açısından sıkıntı olur mu? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kendim montaj yapabilir miyim? Yoksa bir bilgisayarcıya götürmem şart mıdır?

Edit:
DVD-RW sini söküp oraya alacağın 20-30$ lık bir aparat ile, sürücü yerine SSD takabilirsin.

Yani orjinal HDD yi söküp SSD takıcaksın, DVD-RW yi söküp yerine aparat ile birlikte HDD takacaksan

Bir forumda şunu gördüm. Bunun için hangi aparatı almam gerekiyor? En f/p şeklinde nasıl kapatırım bu işi?

Son düzenleme:
Bunu araştırdım fakat resmi bir şekilde Dell'in sayfasında bulamadım. Forumlarda edindiğim bilgi. Bir de SSD konusunda fikriniz nedir? Marka model ve uyumluluk açısından sıkıntı olur mu? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kendim montaj yapabilir miyim? Yoksa bir bilgisayarcıya götürmem şart mıdır?

Edit:

Bir forumda şunu gördüm. Bunun için hangi aparatı almam gerekiyor? En f/p şeklinde nasıl kapatırım bu işi?
Dostum aparata filan gereken yok zaten M.2 slotu varsa direkt tak çalıştır, normal SSD'lerden şekli farklı çubuk gibi olur, hatta PCI express destekliyorsa normal SSD'lerden daha hızlı olur. Google'a Dell drivers yaz sonra Dell support assits yükle otomatik buluyor senin bilgisayarını sonra orda sürücülerin olduğu kasımda bilgisayara ait klavuz var.
Garantisi yoksa kendin takabilirsin YouTube'de örnek video bulabilirsin bilgisayar modeline uygun. Dell inspiron 3576 RAM and SSD uprage yaz YouTube'a gelir.

Dostum aparata filan gereken yok zaten M.2 slotu varsa direkt tak çalıştır, normal SSD'lerden şekli farklı çubuk gibi olur, hatta PCI express destekliyorsa normal SSD'lerden daha hızlı olur. Google'a Dell drivers yaz sonra Dell support assits yükle otomatik buluyor senin bilgisayarını sonra orda sürücülerin olduğu kasımda bilgisayara ait klavuz var.
Garantisi yoksa kendin takabilirsin YouTube'de örnek video bulabilirsin bilgisayar modeline uygun. Dell inspiron 3576 RAM and SSD uprage yaz YouTube'a gelir.

M2 slotu yok. HDD yi de kullanmak istiyorum o yüzden soruyorum size. Aparat yardımı ile HDD + SSD kullanabileceksem düşük boyutlu bir SSD alacağım (120-240 arası) eğer aparatla olmuyor ise yüksek boyutlu bir SSD alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı