Dell Inspiron 3581 Catalina'da sistem donuyor

Herkese merhaba,
Laptop'da Catalina yüklü fakat 1 saat sonra donuyor ve hiçbir tepki vermiyor. Yeni kurulum yaptım. Sistem özelliklerini, hata raporunu ve kext'lerimi atacağım. Bugun 3 defa dondu ve düğmeden kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Marka: Dell Inspiron 3581
Sistem özelliklerim ise şöyle:
-Intel i3 7200u
-8 GB 2133 MHz RAM
-Samsung 970 EVO Plus 256 GB M.2 HDD
-Intel HD Graphics 620
-Radeon 520

Hata raporu:

3.png

Yüklü Kextler:

4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
FakeSMC.kext'i, OC/EFI/Kexts ve Config dosyanızdan sildikten sonra sonucu bildirir misiniz? Aynı şekilde RTL8100 veya 8111, Ethernet kartınıza göre olanı kullanıp diğerini silebilirsiniz.

RLT8100 ya da 8111 ikisinden birini sildiğim zaman Ethernet çalışmıyor hocam. FakeSMC kext silmedim şu an bütün kextlerin yeni sürümü çıkmış, başarılı güncelledi. Eğer donarsa size tekrar ulaşırım hocam. Şu an çalışıyor, bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
VirtualSMC varken FakeSMC gereksiz. FakeSMC, Haswell ve eski sistemlerde kullanılır.

FakeSMC'yi ve fazla olan Ethernet Kext'i sildim. Ama daha donmadı hocam takipteyim.
Donmadı hocam aradan 3 saat geçti bu saate kalmıyordu donuyordu. Sorun text güncellemeyle çözülmüştür. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm kaynağı olur.
FakeSMC'yi ve fazla olan Ethernet Kext'i sildim. Ama daha donmadı hocam takipteyim.
Donmadı hocam aradan 3 saat geçti bu saate kalmıyordu donuyordu. Sorun text güncellemeyle çözülmüştür. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm kaynağı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı