Dell Inspiron 3593 kendini kısıtlıyor

rimurunava

Centipat
Daha fazla  
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim. Dell Inspiron 3593 sahibiyim. Geçenlerde bataryası öldü. O zamandan beri işlemci kendini 0,39 GHz'ye sabitliyor ve yükte bile hızını arttırmıyor. Herhangi bir oyunda veya programda birkaç dakika sonra mavi ekran veriyor. Şu anlık ThrottleStop uygulaması ile idare ediyorum ancak yine de herhangi bir işlemde hızı en az yarıya düşüyor. Bunun ne olduğu konusunda bir fikri olan var mı?

Benimki vefat edeli uzun zaman oldu ama böyle bir şey yaşamadım. Denetim masasındaki güç planına gir gelişmiş seçeneklerdeki performans ayarlarını kurcala. Ondan kaynaklanıyor olabilir. İşlemci kullanımı maks %100 mü veya prize takılıyken/pilde kaç bak. Tüm ayarları kurcalarsan düzelir bence.

Birde Turbo Boost durumu ne ona bakmak için şu ayarı kontrol edebilirsin: Rehber: Turbo Boost kapatma rehberi

Benimki vefat edeli uzun zaman oldu ama böyle bir şey yaşamadım. Denetim masasındaki güç planına gir gelişmiş seçeneklerdeki performans ayarlarını kurcala. Ondan kaynaklanıyor olabilir. İşlemci kullanımı maks %100 mü veya prize takılıyken/pilde kaç bak. Tüm ayarları kurcalarsan düzelir bence.

Birde Turbo Boost durumu ne ona bakmak için şu ayarı kontrol edebilirsin: Rehber: Turbo Boost kapatma rehberi
cevap için teşekkürler. Zaten denemiştim işe yaramadı. Turbo boostum zaten açık bir şey değişmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı