Dell Inspiron 7559 vs Dell Gaming Pandora 7559

Serhat10

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Dell Inspiron 7559 kullanan var mı? Varsa ne zamandır kullanıyor? Aşırı ısınıp kendini kapatma tarzında sorunlar çıkardı mı? Hangi siteden alındı? Ve hangi model? Alıp da memnun olmayan varsa, artı ve eksi yönleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.
  • Dell Inspiron 7559 UTB70W81C
  • Dell Gaming Pandora 7559-B70F161C
Pandora olanı alma taraftarıyım. 1 hafta içinde artık kararımı vermem gerek. 2 aydır forumlardayım, kasa yapısı çok esnek diyorlar. Acaba full plastik mi? HDD hızını da yazmamışlar, sadecenotebook üzerinden baktığım kadarıyla. FreeDos geliyor, optik sürücü de yok. Buna işletim sistemini, herhangi bir bilgisayarcıya kurdursam sorun çıkar mı? Windows 10 mu Windows 8.1 mi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
-Plastik ama aynı fiyat bandında Hp ve Acer gibi bilgisayarlardan daha kaliteli.

-HDD hibrit yani küçük bir bölümü sistemin hızlı açılıp kapanması için SSD olan bölüm var.

-B70F161C Freedos 16GB RAM ile geliyor diğeri UTB70W81C olan 8GB Windows 10 lisansıyla birlikte.

Korsan Windows yerine UTB70W81C bu modeli tercih ederseniz hayrınıza olur.

@ademcal
Teşekkür ederim öncelikle yardımcı olduğun için
Başka bi forumda genelleme olarak bu konu açılmış ve UTB70W81C bu modeli alanlar aldıkları yerlerden değişim istemişler pandora gaming ile şu yazı kafama takıldı

• Dell Inspiron 7559 UTB70W81C
  • Dell Gaming Pandora 7559-B70F161C

Birinde neden gaming pandora yazıyor diğeri normal olarak yazılmış aralarındaki fark Ram ve W10 farkımı ?

Pandora firmaların uydurması satış için yapıyorlar. Aralarındaki fark birisinde 16 GB RAM Windows 10 lisansı yok Ubuntu yüklü geliyor. Diğerinde 8 GB Windows 10 lisansıyla yüklü geliyor. Hangisi işine geliyosa. :)

Pandora firmaların uydurması satış için yapıyorlar. Aralarındaki fark birisinde 16 GB RAM Windows 10 lisansı yok Ubuntu yüklü geliyor. Diğerinde 8 GB Windows 10 lisansıyla yüklü geliyor. Hangisi işine geliyosa. :)
Sanırım Dell 7559 kullanıyorsun kullandığın kadarıyla varsa sorunlarını ve artı yönlerini yazabilir misin bende almayı düşünüyorum. Yardımcı olur musun?

Aşağıda yazdıklarımı 3 aylık kullanım sonucunda yazıyorum.

Artı Yönleri

-Çift fan olmasından dolayı soğutması süper. Öyle ki GTA 5 gibi oyunlarda 80-85 derecelerde yüksek ayarlarda oynayabiliyorsunuz.
-Çift fan olmasına rağmen gündelik kullanımda fan o kadar sessiz çalışıyor ki MacBook kullanan birisi birisi bu sessizliği bilir. (y)
-DVD-RW olmaması hem hafif hem de soğutmaya olumlu katkısı var. Aynı zamanda daha büyük batarya için daha fazla alan sağlamış.
-Touchpad büyük ve hassasiyeti çok iyi. 2 ay USB mouse olmadan kullandım.
-Alt kapak tek vida açılıyor bazı donanımları değiştirmek kolay ve fan temizleneceği zaman da büyük oranda kolaylık sağlayacak bunu yanı sıra alt kapak açıldığında garanti bozulmuyor.
-M2 SATA desteği var.
-FHD olmasının yanı sıra parlama yapmayan mat ekrana sahip
-DDR3L yani düşük enerji tüketimli DDR3.
-Wifi-AC destekli
-Kasa kadifemsi yüzeye sahip parmak izi göstermiyor.
-Tasarımı sade ve bir o kadar şık.
-Güncel donanıma sahip.
-Dahili Webcam sanırım 2.0 emsallerinde 1.3 falan oluyor. Skype görüşmelerinde çok faydası var.
-Batarya süresi gündelik kullanımda 6-7 saat tabi bu süre kullanıma göre değişir ama emsallerinde 4 saat gibi sürelerde.
-Kullanılan HDD hibrit yani SSHD.

Eksi Yönleri

-Kasa aliminyum değil. (Dandik plastikte değil.)
-RAM, DDR4L ya da DDR4 olabilirdi.
-Klavye aydınlatmasız en azından Türkiye'deki modellerde bu böyle.

Klavye aydınlatması dışındaki özelliklerde olsa idi 4000 TL'den aşağı satılmazdı.

Ayrıca Dell yazılım desteği iyi olan bir firma. Sitesindeki sürücüler güncelleniyor. 6 tane BIOS güncellemesi aldı.

Son düzenleme:
Aşağıda yazdıklarımı 3 aylık kullanım sonucunda yazıyorum.

Artı Yönleri

-Çift fan olmasından dolayı soğutması süper. Öyle ki GTA 5 gibi oyunlarda 80-85 derecelerde yüksek ayarlarda oynayabiliyorsunuz.
-Çift fan olmasına rağmen gündelik kullanımda fan o kadar sessiz çalışıyor ki MacBook kullanan birisi birisi bu sessizliği bilir. (y)
-DVD-RW olmaması hem hafif hem de soğutmaya olumlu katkısı var. Aynı zamanda daha büyük batarya için daha fazla alan sağlamış.
-Touchpad büyük ve hassasiyeti çok iyi. 2 ay USB mouse olmadan kullandım.
-Alt kapak tek vida açılıyor bazı donanımları değiştirmek kolay ve fan temizleneceği zaman da büyük oranda kolaylık sağlayacak bunu yanı sıra alt kapak açıldığında garanti bozulmuyor.
-M2 SATA desteği var.
-FHD olmasının yanı sıra parlama yapmayan mat ekrana sahip
-DDR3L yani düşük enerji tüketimli DDR3.
-Wifi-AC destekli
-Kasa kadifemsi yüzeye sahip parmak izi göstermiyor.
-Tasarımı sade ve bir o kadar şık.
-Güncel donanıma sahip.
-bend Webcam sanırım 2.0 emsallerinde 1.3 falan oluyor. Skype görüşmelerinde çok faydası var.
-Batarya süresi gündelik kullanımda 6-7 saat tabi bu süre kullanıma göre değişir ama emsallerinde 4 saat gibi sürelerde.
-Kullanılan HDD hibrit yani SSHD.

Eksi Yönleri

-Kasa aliminyum değil. (Dandik plastikte değil.)
-RAM, DDR4L ya da DDR4 olabilirdi.
-Klavye aydınlatmasız en azından Türkiye'deki modellerde bu böyle.

Klavye aydınlatması dışındaki özelliklerde olsa idi 4000 TL'den aşağı satılmazdı.

Ayrıca Dell yazılım desteği iyi olan bir firma. Sitesindeki sürücüler güncelleniyor. 6 tane BIOS güncellemesi aldı.

Adem nasilsin bayadir yoktum forumda dell 7559 bir sikinti yasamadin degilmi bende bugunlerde alicamda kredi kart limit 3.250 arttirmiyorlarda kafayi yicem ariyorum 500 kapida gerisi tek cekim yapin diyorum olumsuz diyorlar bankadan kredi ceksem acayip fark yiyorum bana bi yol goster adem :).Yazim hatalari olabilir mobildeyim

Neden sıkıntı yapıyosun ki. :) N11 bayram kampanyası falan vardı. N11 kampanyalarını takip edersen 3150 TL civarında taksitle alabilirsin. Kredi falan sakın bulaşma.

Adem nasilsin bayadir yoktum forumda dell 7559 bir sikinti yasamadin degilmi bende bugunlerde alicamda kredi kart limit 3.250 arttirmiyorlarda kafayi yicem ariyorum 500 kapida gerisi tek cekim yapin diyorum olumsuz diyorlar bankadan kredi ceksem acayip fark yiyorum bana bi yol goster adem :).Yazim hatalari olabilir mobildeyim
Sıkıntı yok 3 ay ya da daha fazla süredir kullanıyorum. Bir önceki iletimdeki gibi indirimle alırsanda çok güzel olur.

Neden sıkıntı yapıyosun ki. :) N11 bayram kampanyası falan vardı. N11 kampanyalarını takip edersen 3150 TL civarında taksitle alabilirsin. Kredi falan sakın bulaşma.

Sıkıntı yok 3 ay ya da daha fazla süredir kullanıyorum. Bir önceki iletimdeki gibi indirimle alırsanda çok güzel olur.
Hocam siz bilgili birine benziyorsunuz size güvenip alıcam şimdi, tek takıldığım konu klavye aydınlatmalı yazıyor sitede Pandora modeli için hepsiburada da yani yalan mı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı