Dell Inspiron 7577 laptop FPS düşmesi

alpercvkk

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Dell Inspiron 7577 Gaming laptop var elimde. 12 GB RAM, 4 GB 1050 Ti ekran kartı, i7 7nesil işlemci, 128 GB Samsung SSD'ye sahibim. Laptopu bataryasız kullanıyorum, 130 kwlık güç üreten de bataryam var. 100 FPS oynayabileceğim oyunu 60 FPS ile sabit oynasam bile FPS düşmesi yiyorum fakat anlık değil sürekli değişken bataryamın ömrü bitti diye çıkardım batarya ömrü biraz daha iyiyken böyle bir sorunum yoktu. Bu arada işlemci ısısı 90 civarı takılıyor, çok yoğun saatler oynadığın için gayet normal fakat bir türlü sorunu bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim modelim 7577 1050 i57300HQ bende de bu problem var ve hala cözemedim ama benim sıcaklıklarım GPU 55-60 CPU 60-65 ve hala bu problemi yaşıyor 120 FPS'ten 40'a düşüyor eğer sizde Turbo Boost açıksa BIOS'tan kapatın.

Merhaba, aynı cihazın farklı konfigürasyonuna sahibim. Öncelikle şunu belirtmemde fayda var. Dell Inspiron 7577 modelinin birinci ve ikinci dağıtım olmak üzere iki farklı kutusu bulunuyor piyasada. İlk dağıtımdaki cihazlar 130W'lık şarj cihazları ile geliyor. Daha sonraki dağıtımda ise mevcut adaptörün bilgisayarı besleyememe sıkıntısı üzerine 180W'lık şarj cihazları ile birlikte ikinci dağıtıma çıkılıyor. Şayet sizin elinizdeki 130W'lık bir adaptör ise bilgisayarı tam besleyemediği için fps droplar, takılmalar yaşamanız mümkün gözüküyor. Eğer ürününüzün garantisi devam ediyorsa ücretsiz bir şekilde 180W'lık bir adaptör talep edebilirsiniz. Eğer garantisiniz bittiyse internette 400-550TL civarına temin edebilirsiniz.

Geri
Yukarı