Dell Inspiron N5010 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ali ihsan Kacmaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar! Daha evvel hiç olmamasına rağmen son zamanlarda özellikle bu hafta sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Konu ile ilgili analiz videolarınızdan birini izledim ve tarif ettiğiniz şekilde "DMP" uzantılı dosyaların indirme linkini sizlere paylaştım.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

1) Aşağıdaki driverı indirin. Bir de internetten DDU yazılımını indirin. Daha sonra aşağıdaki rehberi uygulayın. Rehberde NVIDIA yerine AMD seçmeyi unutmayın. Son olarak PC yeniden başladığında PC'nin internet bağlantısını kesip indirdiğiniz sürücüyü öyle kurmayı unutmayın.
Sürücü: https://dl.dell.com/video/R272410.exe
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

2) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

3) Memtest86 testi uygulayın. Sonucun fotoğrafını paylaşırsınız. Ayrıca rehber videosu aşağıda yer alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) Aşağıdaki driverı indirin. Bir de internetten DDU yazılımını indirin. Daha sonra aşağıdaki rehberi uygulayın. Rehberde NVIDIA yerine AMD seçmeyi unutmayın. Son olarak PC yeniden başladığında PC'nin internet bağlantısını kesip indirdiğiniz sürücüyü öyle kurmayı unutmayın.
Sürücü: https://dl.dell.com/video/R272410.exe
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

2) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

3) Memtest86 testi uygulayın. Sonucun fotoğrafını paylaşırsınız. Ayrıca rehber videosu aşağıda yer alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle ilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

DDU ile AMD sürücüsünü temizleyip r272410 sürücü dosyasını kurdum.
Sonrasında sfc/scannow komudunu CMD de uyguladım.

Test sonucu;

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

memtest86 henüz yapmadım. Bir flash Bellek bulunca onuda yapacağım. Kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı