Dell Inspiron N5110 Fan sorunu

DarkTech

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ilk olarak, yeni üye oldum.

Laptobun fanı maalesef düzgün çalışmıyor. Eskiden oyun oynarken fanın sesi gayet yüksek çıkarken ve laptop ısınmazken şimdi neredeyse sesini hiç duyamıyorum öylece hafifçe üflüyor. Oyun dışında ise neredeyse hiç dönmüyor gibi. Bu arada ısınma sorunu var yani dönmesi lazım oyunlarda birdenbire kapanıyor. Temizlik sorunu yok. Defalarca temizlettip bi iki hafta iyi gidiyor. Sonra yine ısınma fan sorunu başlıyor. Zaten temizledikten macun sürdükten sonra da öyle fan eskisi gibi çalışmıyor sadece ısınmaya biraz daha dayanma gücü veriyor sanırım. Yani sorun başka bir şey ancak ne var çözemiyorum lütfen beyin fırtınası yapalım azıcık. Bunlar akıllı fan evet ama hızını artırmanın bi yolu var mı çünkü ısınınca dahi fan hızlanmıyor.

Modelim: Dell Inspiron N5110 . İşlemci: i7 , grafik kardı: nvidia gt 525, ram:8 gb

Şimdiden Teşekkürler...

Yazılımsaldır dedim herhalde son çare olarak format attım bugün dota oynarken pat diye yine kapandı altında da soğutucu var tamam havalar sıcak ama oyundaki dönüşe göre çok yavaş. Garantisi bitti maalesef. Özel bilgisayar tamircileri de anlamıyor temizliyorlar sonra yine aynı oluyor. Ne yapıcam bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı