Dell Inspiron N5110 Windows 10 kurulumu tamamlanmıyor

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Daha önce belki 20-30 defa format atmışımdır farklı cihazlara fakat bu cihazda bir türlü format işlemi başarıyla sonuçlanmıyor. Cihaz eski UEFI yok, Rufus ile MBR olarak format belleği oluşturdum. Cihazda daha önceden Windows 10 kuruluydu temiz kurulum yapmak istedim. Boot kısmından USB'yi başa aldım ve işlemlere başladım her şey normal şekilde seyrediyordu. Kurulum bitmeden önce cihaz kendini kapatıp açarken sorun yaşıyorum. Belleği üzerinde bırakırsam tekrar kurulum aşamasına dönüyor. Cihaz yeniden başlatırken kendini belleği çekersem videoda görüldüğü üzere Windows kurulumu bitmeden hata veriyor. Boot kısmından HDD'yi başa aldım fakat değişen bir şey yok.
Cihaz Dell Inspiron N5110 defalarca denedim bir türlü başarılı olamadım. Oysa geçtiğimiz yıl bu cihaza Windows 10 kurulumunu da ben yapmıştım. Videoları kesemedim ilerleterek sorunları görebilirsiniz teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

merhaba bende n5110 kullanıyorum bios ayarlarından f9 a basarak varsayılan bios ayarlarına dön ve f10 yaparak kaydediniz
windows 10 usb ile başlamanız için klavyeden f12 basarak boot menüsünü görüp usb seçerek kuruluma geçiniz bu arada bios sürüm versiyonuz kaç acaba

merhaba bende n5110 kullanıyorum bios ayarlarından f9 a basarak varsayılan bios ayarlarına dön ve f10 yaparak kaydediniz
windows 10 usb ile başlamanız için klavyeden f12 basarak boot menüsünü görüp usb seçerek kuruluma geçiniz bu arada bios sürüm versiyonuz kaç acaba
Sorunun sebebini öğrendim. BIOS sürümü eski yeni sürüm kurmak gerekiyor fakat Dell BIOS güncellemek için bataryanın en az %10'u dolu olmalı diyor. Batarya ölü olduğundan BIOS güncellemesi yapamadım.

merhaba bu videoyu izleyerek yapın bende batarya ölü usb ile yapınca sıkıntı olmadı direk fiş elektrik ile yaptım

merhaba bu videoyu izleyerek yapın bende batarya ölü usb ile yapınca sıkıntı olmadı direk fiş elektrik ile yaptım
Bakacağım teşekkürler.

merhaba bende de dell n5110 varda bir türlü windows 10 kurmdm
windows 10 son 2021 güncel iso yüklediğmde dosayalar kopyalanıyor %100 oluyor cihaz yeniden başladığnda windows 10 un donanım testi veya ayarlamasından geçemiyor ve pat diye kapanıyor kurulum yarıda kalıyor windows 10 2019 güncelemeli iso yla format atığmda ise herşey stabil bütün drivarlar kuruluyor 2 gün kullanıyorm bilgisayarı açtığmda KİTLENİYOR yazısı gelip kapanıyor sebebi nedir yardımcı olabilrmsnz

Yeni konular

Geri
Yukarı