Dell İnsprion 3521 görüntü gelmeme sorun

Bekhan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Dell insprion 3521 i5 işlemcili. 3 yıl önce almıştım. Su ana kadar hiçbir sorun yoktu.
Ancak şu anda notebook'umun güç tuşuna basıp açılmasını beklerken HDD ışığı sönüyor ve tık tık tık sesleri geliyor. İkiser ucer saniye arayla bitmek bilmeyen.
Ben HDD'yi ve RAM'i tekrar çıkartıp taktım. RAM'i silgi ile silip tekrarı taktım. Ancak düzelmiyor. Her duruma karşı HDD'yi yedekledim.
Bazen 3 defa açmayı denedikten sonra bazen ise 10. denemede açılıyor. Bilgisayar ve hiç sorun olmuyor 48 saat açık tutsamda. Buna bir anlam veremedim ben.
Sizce sorunu nedir arkadaşlar? Konu ile ilgili Lütfen bir yardım ve fikirlerinizi alabilir miyim?

Bilgisayarım Dell insprion 3521 i5 işlemcili. 3 yıl önce almıştım. Su ana kadar hiçbir sorun yoktu.
Ancak şu anda notebook'umun güç tuşuna basıp açılmasını beklerken HDD ışığı sönüyor ve tık tık tık sesleri geliyor. İkiser ucer saniye arayla bitmek bilmeyen.
Ben HDD'yi ve RAM'i tekrar çıkartıp taktım. RAM'i silgi ile silip tekrarı taktım. Ancak düzelmiyor. Her duruma karşı HDD'yi yedekledim.
Bazen 3 defa açmayı denedikten sonra bazen ise 10. denemede açılıyor. Bilgisayar ve hiç sorun olmuyor 48 saat açık tutsamda. Buna bir anlam veremedim ben.
Sizce sorunu nedir arkadaşlar? Konu ile ilgili Lütfen bir yardım ve fikirlerinizi alabilir miyim?
Arkadaslar konu ile bilgisi olan arkadaşlar yok mu ?

Böyle durumlar için herzaman yanınızda linux yüklü bir usb bellek bulundurmanız tavsiye edilir. Harddisk sökülür ve usb'den linux bir dağıtım(ubuntu vb.) boot edilir. Senin sorunun için direk sistemin açılması sorunun harddiskten kaynaklandığını gösterir. Ayrıca boot ekranında memtes gibi uygulamalar seçilerek bellek testi yapılabilir.

Arkadaşım dediğim gibi hard disk değiştirip denedim. Yeni hard disk ile de sorun devam ediyordu. Bu sebeb ile denemedim birsey kalmayınca, artık burada fikir danışmak için konu açmak istedim.

İlk mesajında yeni bir diskten bahsetmemişsin? Sadece eski disk var ise açıldığında Hdtune ile error ve health testi yapıp sonuçları eklersin.

Yeni disk ile aynı sorun var diyorsan ve şayet adaptörü değiştirdiysen onu sorgula. Pilin sağlam ise pille ve adaptörle ayrı ayrı açmayı dene.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı