Dell İnsprion 5520 RAM yükseltmesi

Ben şunları anladım:
DDR3 ve 8-16 arası olmalı dediniz.
Ama kendi sitesinde max. 8 GB yazıyor.
Screenshot_20210421-211715~2.png

Ben şunları anladım:
DDR3 ve 8-16 arası olmalı dediniz.
Ama kendi sitesinde max. 8 GB yazıyor.
Screenshot_20210421-211715~2.png
Ve tavsiyem çift kanal,çünkü daha verimli olur.

https://www.dell.com/tr/sletmeler/p/inspiron-15r-5520/pd
Linkte model olarak böyle geçiyor.
Pardon ben o model adını unutmuşum. Orada neden öyle yazdığını anlamadım fakat bu model 4 GB RAM ve 6 GB RAM olarak iki versiyon olarak çıktı diye biliyorum. Toplamda 16 gb ram takılabiliyor.

RAM modelleri
Bu linkte bilgisayarın için RAM modülleri var.
-Hem 4 Gb hem de 4+4 Gb RAM'ler var.
-Bilgisayarın 1600 Mhz destekliyor sanırım(hem kendi sitesindeki RAM seçenekleri hem de GPU-Z'deki RAM frekansı öyle belirtilmiş.)
-Kendi sitesindeki ve senin attığın fotoğrafta DDR3 yazıyor.

RAM modelleri
Bu linkte bilgisayarın için RAM modülleri var.
-Hem 4 Gb hem de 4+4 Gb RAM'ler var.
-Bilgisayarın 1600 Mhz destekliyor sanırım(hem kendi sitesindeki RAM seçenekleri hem de GPU-Z'deki RAM frekansı öyle belirtilmiş.)
-Kendi sitesindeki ve senin attığın fotoğrafta DDR3 yazıyor.
Bende 4 gb ram var. Onu atıp yerine 4x4 yapacağım yada sadece 4gb ram alıp 4x4 yapağım veya 8 gb ram alıp 12 gb yapacağım. Sizce hangisi daha uygun olur ve hangi rami alayım?

Pardon ben o model adını unutmuşum. Orada neden öyle yazdığını anlamadım fakat bu model 4 GB RAM ve 6 GB RAM olarak iki versiyon olarak çıktı diye biliyorum. Toplamda 16 gb ram takılabiliyor.
Modeli bulup yazar mısınız?
Bende 4 gb ram var. Onu atıp yerine 4x4 yapacağım yada sadece 4gb ram alıp 4x4 yapağım veya 8 gb ram alıp 12 gb yapacağım. Sizce hangisi daha uygun olur ve hangi rami alayım?
4+8 RAM sorun çıkarabilir çünkü aynı özelliklerde olma ihtimali pek yoktur;CL degeri, frekans ,voltaj ve kapasite

Geri
Yukarı