Dell İnsprion 5520R oyun performansı arttırma

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eski kullandığım Laptop'u kardeşim kullanıyor şu anda, özelliklerini aşağıda vereceğim. Şu anda Windows 10 Home 64 Bit kurulu, en güncel sürüm.
Fakat oyun performansı neredeyse 0 gibi, Payday 2 de 800x600 çözünürlükte 30FPS bile veremiyor, GTA San Andreas oynarken bile en düşük ayarlarda 30FPS'yi bile zar zor veriyor. Sıcaklık değerleri normal, driverlar güncel, ne yaptıysam sorunu çözemedim. İşletim sisteminden kaynaklı diyeceğim fakat sisteme ağır geldiğini düşünmüyorum. Sizin bu konuda bir öneriniz var mı? Ne yaparak bu problemi çözebilirim.

Dell İnsprion 15R 5520:

i5 3210M (Intel HD Graphics 4000)
ATI Radeon HD 7670M 1GB
8 GB RAM
Ve SSD mevcut.

Not: Temizliği ve bakımları yeni yapıldı, disk sağlığında herhangi bir problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen gömülü Intel işlemciyi kullanıyor. Intel veya AMD panelinden değiştirin. Afterburner'dan değerleri kontrol ettiniz mi?
Eski AMD driverinin tam adını hatırlamıyorum fakat oyunu Harici GPU ile açıyor gözüküyor, fakat birkaç dakika önce Afterburner ile baktığımda GPU %10'u geçmiyor. İşlemci kullanımı da aynı bu şekilde düşük. Zaten bir darboğaz söz konusu olmamalı bu ikisi arasında fakat durum böyle şuanda.

Geri
Yukarı