Dell laptop 8 beep code sorunu nasıl çözülür?

OnlyLucky

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Bilgisayardan hiç anlamam, markası Dell. Eski bir dizüstü bilgisayar, uzun zamandır açmıyordum 1 yıl olmuştur sınavlar falan vardı. Bugün açmaya çalıştığımda ise powera bastığımda ışık yanıyor fan dönüyor fakat ekran yok. Yani siyah ve bip bop tarzı sesler geliyor mors alfabesi gibi. İnternetten araştırdığımda adı 8 beep code muş galiba. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardan hiç anlamam, markası Dell. Eski bir dizüstü bilgisayar, uzun zamandır açmıyordum 1 yıl olmuştur sınavlar falan vardı. Bugün açmaya çalıştığımda ise powera bastığımda ışık yanıyor fan dönüyor fakat ekran yok. Yani siyah ve bip bop tarzı sesler geliyor mors alfabesi gibi. İnternetten araştırdığımda adı 8 beep code muş galiba. Çözümü nedir?
Uzun ve kısa olarak kaç kere öttüğünü yazar mısın? O sesler bileşenlerin birinde sistemi açayı engellemeyi gerektirecek bir hasar olduğu anlamına geliyor.

Ram yada Ekran kartınızda sıkıntı var

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı