Çözüldü Dell monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Monitörün OSD menüsünden girişi değiştiriyorsunuz değil mi?

Evet. Sorunu çözdüm. Saçma bir durum var, arada BIOS ayar değiştik, güncelledik vs. o sırada PC açılana kadar DP denersek açılmadı, HDMI özelinde de şöyle yaptık RAM slotu yer değiştik ve monitör güç bağlantısını çıkar tak yaptık daha sonra da PC kapatıp açtık ve görüntü geldi. Sonra PC açılınca DP bağladık ve 300 Hz çalıştı. Biz de DP slotu değiştik ve düzeldi ama her BIOS vs ayar sonra DP ile açılmıyor, hdm ile açıp masaüstü gelince DP geçiyoruz. Çözüm bu.
DisplayPort kablosu ile kurun. DP kablosu yoksa HDMI. USB ile görüntü gelmez diye düşünüyorum.

Hocam güç geldi de, DP girişi uygun yer bulamadım kasamda. Hdm da giriş uçları farklı, takamıyorum. Eski monitörün kablosu ile deneyeceğim, yeni kasam geldi de RAM vs yok. Eski kablo ile bağlandım 60Hz bağlandı. NVIDIA Denetim Masası ile 255 Hz oldu.

Evet hocam 360 Hz yakalamak şu anki imzanızdaki kasayla imkansız.

Perşembe günü inşallah RAM ve kalan parçalar gelir de takarım. Monitör çok iyi, iyi ki önermişsiniz. Extreme ayar seçip oynuyorum şu an, önerebileceğiniz FPS ayarı var mı monitör özelinde?

Perşembe günü inşallah RAM ve kalan parçalar gelir de takarım. Monitör çok iyi, iyi ki önermişsiniz. Extreme ayar seçip oynuyorum şu an, önerebileceğiniz FPS ayarı var mı monitör özelinde?
Beğenmenize sevindim, hayırlı olsun. Müsait olunca ayarları vereyim hocam ama kendinize göre ayar yapmanız çok daha iyi olur.

@Yerli padawan ayarları veriyorum hocam.
Response Time: Extreme
Ghosting oluyorsa kontrast ayarını düşürüp indirmeyi deneyebilirsiniz.
Gama 2.2'de kullanırdım ben olsam siz nasıl kullanırsınız bilmiyorum.

Son düzenleme:
Beğenmenize sevindim, hayırlı olsun. Müsait olunca ayarları vereyim hocam ama kendinize göre ayar yapmanız çok daha iyi olur.

@Yerli padawan ayarları veriyorum hocam.
Response time: Extreme.
Ghosting oluyorsa kontrast ayarını düşürüp indirmeyi deneyebilirsiniz.
Gama 2.2'de kullanırdım ben olsam siz nasıl kullanırsınız bilmiyorum.

Diğerleri aynı mı kalsın, Extreme modda değil de normal modada denedim, hiç ghosting yoktu şükür. Extreme modda ghosting artabilir mi? Deneyeceğim ama monitör biraz parlaklık olarak kısıtlı geldi o da söylediğiniz ASUS bu konuda daha iyidir tezinde iyi. Overshoot var mı acaba onu anlamadım. Genel olarak çok memnunum. Diğer testleri de yaptım.

Geri
Yukarı