Dell S2419HGF monitörde sadece yayın veya video izlerken yazı etrafları kırmızı

kayra2504

Hectopat
Dell S2419HGF monitöre sahibim alalı yaklaşık 1.5 2 ay civarı oluyor. Çok garip bir sorunum var internette araştırsam da sorunumu bulamadım. Sadece Opera ve Opera GX tarayıcısından Twitch üzerinden ve tam ekrana geçmeden canlı yayın izlerken sarı veya siyah yazıların etrafları kırmızı oluyor, bu sorun ayrıca Windows'un kendi medya oynatıcısı Filmler ve TV'de de ortaya çıkıyor fakat Chrome tarayıcısından Twitch üzerinden canlı yayın izlersem bu sorunla karşılaşmıyorum ayrıca tam ekran yapınca Opera'da sorun çözülüyor.

NVIDIA video renk ayarlarıyla en ufak oynayınca düzeliyor fakat Opera'yı kapatıp açınca sorun tekrar yaşanmaya başlıyor. Twitch üzerinden yayını 480p ayarlarsam sorun yine ortadan kalkıyor ve YouTube canlı yayınlarında böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Monitörü garantiye göndermeli miyim, bir sorunu mu var? Yoksa ayar değiştirerek çözülebilecek bir sorun mu? Ekteki fotoğrafta fare imlecinin yanındaki "150G" yazısının etrafında kırmızılar olmaması gerekiyor. Ayrıca not düşeyim monitörü alırken testlerini yaptırdım herhangi bir sorun yoktu. (Display Port kullanıyorum, compatible G-Sync açık) (ekteki fotoğrafı telefonla çekmek zorundaydım ekran görüntüsü alınca sorun gözükmüyor, kalitesi o yüzden düşük kusura bakmayın)

a3bcc4bc-7b96-401d-be41-d1936edc9439.jpg

Alt pikselleri görüyorsunuz. Monitörünüzün text claritys'si daha iyi olsaydı görmeyebilirdiniz.
Daha fazla bilgi için: Our Text Clarity Tests: Monitors

Geri
Yukarı