Dell S2421HGF 23.8" vs LG 23.8'' 24GN650-B

merhome

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu iki monitör arasında kararsız kaldım. Birisi TN diğeri ise VA panel. VA ve IPS panellerde ghosting sorunu olduğunu duydum. Ghosting hoşuma gitmeyen bir şey fakat ne derece ghosting var bilmiyorum. Araştırdım fakat bulamadım. FPS (EFT, Warzone) ve LoL oynayan birisiyim. Siz ne düşünüyorsunuz? Hangisini tercih etmeliyim ya da bu fiyat bazında önerebileceğiniz farklı bir monitör varsa yorumlarınızı bekliyorum.

DELL
LG

Lg'nin kenarları çok kalın, Dell ise 144hz'de benim fikrimce kendini kanıtlamamış bir marka. İsterseniz güzel alternatifler önerebilirim.
İps tercih edin, TN'ye bulaşmayın derim asla.
Ayrıca İps Glow ile Ghosting farklıdır. Çoğu 2 bin tl altı İPS monitörlerde geceleri siyah ekranlar tamamen siyah olarak gözükmez. Ben de İPS kullanıyorum. TN ile çok fark var.

Lg'nin kenarları çok kalın, Dell ise 144hz'de benim fikrimce kendini kanıtlamamış bir marka. İsterseniz güzel alternatifler önerebilirim.
İps tercih edin, TN'ye bulaşmayın derim asla.
Ayrıca İps Glow ile Ghosting farklıdır. Çoğu 2 bin tl altı İPS monitörlerde geceleri siyah ekranlar tamamen siyah olarak gözükmez. Ben de İPS kullanıyorum. TN ile çok fark var.
Hangi monitörü öneriyorsunuz evet LG'nin kenarları çok kalın fiyat olarak dediğim gibi aynı olursa bakacağım teşekkürler

@Fatihh_ DELL kendini kanıtlamamış bir marka mı? Ne?

Ülkemizde yaygın olmaması kendini kanıtlamadığı anlamında gelmez. DELL'in S2721DGF monitörünü kullanıyorum aylardır ve çok çok memnunum. Size de önerim DELL almanız yönünde olacak.

@Fatihh_ DELL kendini kanıtlamamış bir marka mı? Ne?

Ülkemizde yaygın olmaması kendini kanıtlamadığı anlamında gelmez. DELL'in S2721DGF monitörünü kullanıyorum aylardır ve çok çok memnunum. Size de önerim DELL almanız yönünde olacak.
Aldığın monitör ile o aynı mı :D
TN panelin nasıl bir illet olduğunu anlayıp...
Demişsiniz hatta. Dell ucuz monitörlerde iyi değil.

@Fatihh hocam kusura bakmayın. Ben modelin TN panel olduğunu yeni fark ettim. Daha öncesinde IPS panel olduklarından dolayı aklımda IPS olarak kalmış. Size de biraz sert çıktım kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı