Dell S2721DGF vs ASUS TUF Gaming VG259QM

Bütçe
3600

LoneRanger

Femtopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Dell S2721DGF modelini bekliyorum lakin gelmeyecek gibi aşağıdaki aşağıdaki sistemime göre önerinizi en mantıklı seçimi sizlerden bekliyorum. Şimdiden destekler için teşekkürler.
Ryzen 5 5600X.
ASUS ROG STRIX B550-A GAMING.
CL16 3200MHz 16 GB RAM.
RTX 3070 veya RTX 3080 (ikisinden birisi garanti olacak)
XPG Core Reactor 750W Gold PSU.

Sistem 2K'ya daha yatkın gerek darboğaza düşmemek için gerek performans için ama Dell gelmezse kafama yatan başka monitör bulamadım. Piyasada böyle bir şey düşünerek 280Hz'e yönelmeyi düşündüm detaylı önerilerinizi bekliyorum :).
Şunuda sormuş olayım 165 hz ile 240 hz yada 280 hz overclock yaptığımızı düşünerek monitöre, arada çok fark olurmu 2k 1080p arası kalite farkı çok olurmu uzun yıllar 59.9 hz 900p laptop kullandığım için bilgim yok ne yazıkki :D

Son düzenleme:
Hocam incelememide okuduğunuzu varsayarak kesinlikle Dell alınmalı. Eğer rekabetçi oyunlarında ciddi bir merakınız varsa 240Hz'in keyfi cidden ayrı ama 2K 144hz+ oyunculuğu bambaşka bir şey. Hele ki ASUS'un modeli 1080p olduğundan alacağınız GPU'lara bu çözünürlük cidden yakışmıyor.

Hem renkler ve teknik özelliklerde de Dell bayağı önde. Açıkçası ben çok ama çok memnunum ama taşınmadan dolayı satabilirim. Hala onun üzüntüsü içerisindeyim.

Hocam incelememide okuduğunuzu varsayarak kesinlikle Dell alınmalı. Eğer rekabetçi oyunlarında ciddi bir merakınız varsa 240Hz'in keyfi cidden ayrı ama 2K 144hz+ oyunculuğu bambaşka bir şey. Hele ki ASUS'un modeli 1080p olduğundan alacağınız GPU'lara bu çözünürlük cidden yakışmıyor.

Hem renkler ve teknik özelliklerde de Dell bayağı önde. Açıkçası ben çok ama çok memnunum ama taşınmadan dolayı satabilirim. Hala onun üzüntüsü içerisindeyim.
Çok güzel yorum tekrardan teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı