Dell S2721DGFa vs HP U28

• Konuyu başlatan smz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 487
Normalde direk 2K 165 Hz alacaktım ama daha pahalı olunca size danışmak istedim. Acaba hangisini almalıyım? FPS, hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum ama genellikle FPS oynuyorum ekran kartım 3070.

Dell S2721DGFA Monitör
HP u28
3070 4k için uygun bir kart değil. Önümüzdeki ortalama 3-4 sene sonra 2k ulrta için bile zorlanmaya başlayacak. Dell iyi bir tercih olur.

3070 ile 4k süremezsiniz zaten. Halıhazırda 2k için bile sıkıntılı bir kart. Bunun yanında attığınız 4k model 60 hz ve gecikme değeri oldukça yüksek. Bununla tatmin edici bir oyun deneyimi alacağınızı sanmıyorum. S2721DGF ise oldukça iyi bir model her ne kadar şu an fiyatı fazla artmış olsa da.

Normalde direk 2K 165 Hz alacaktım ama daha pahalı olunca size danışmak istedim. Acaba hangisini almalıyım? FPS, hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum ama genellikle FPS oynuyorum ekran kartım 3080.

Dell S2721DGFA Monitör
HP u28

Dell olan sizin için daha iyi olur. Alternatif olarak buna bakabilirsiniz:

Dell olan sizin için daha iyi olur. Alternatif olarak buna bakabilirsiniz:

Gaming gen TR'den alsam iyi olur mu (ölü pixel çıkma durumunda direk iade alıyor mu?) bir de beta Plus aynıymış hangisinden alsam iyi olur?

Merhaba, bugün daha yeni Dell S2721DGFa satın aldım, 4070 Ti sistem için. Bu iki monitör tamamen farklı klasmanda birisi 2K-165Hz diğeri 4K-60Hz. Hikaye temelli oyunlar için 60Hz yeterli aslında ama ben daha geniş bir kullanım alanı olması için 2K-165Hz bir monitör tercih ettim. Ayrıca 4K bir monitör ekran kartını da daha çok tüketiyor, 60FPS almak için muhtemelen daha düşük ayarlarda oyun oynaman da gerekecek. Ekranları çok büyük bir kayıp yaşamadan native frekans değerinin altında kullanabilirsin ama çözünürlük düşürdüğün zaman görsel kaybın daha fazla oluyor. 4K bir monitörü 2K da kullanmak yerine 2K bir monitör al kısacası. Ayrıca Dell'in modeli G-Sync compatible ve nano IPS. Belki 4K bir monitör için Gigabyte M28U gibi bir modeli düşünebilirsin.

Merhaba, bugün daha yeni Dell S2721DGFa satın aldım, 4070 Ti sistem için. Bu iki monitör tamamen farklı klasmanda birisi 2K-165Hz diğeri 4K-60Hz. Hikaye temelli oyunlar için 60Hz yeterli aslında ama ben daha geniş bir kullanım alanı olması için 2K-165Hz bir monitör tercih ettim. Ayrıca 4K bir monitör ekran kartını da daha çok tüketiyor, 60FPS almak için muhtemelen daha düşük ayarlarda oyun oynaman da gerekecek. Ekranları çok büyük bir kayıp yaşamadan native frekans değerinin altında kullanabilirsin ama çözünürlük düşürdüğün zaman görsel kaybın daha fazla oluyor. 4K bir monitörü 2K da kullanmak yerine 2K bir monitör al kısacası. Ayrıca Dell'in modeli G-Sync compatible ve nano IPS. Belki 4K bir monitör için Gigabyte M28U gibi bir modeli düşünebilirsin.

Hangi satıcıdan ve hangi uygulamadan aldın?

Yeni konular

Geri
Yukarı