Dell Vostro 15-3568 nasıl daha iyi hale getirilir?

Nyaan_Neko

Hectopat
Daha fazla  
Benim Dell Vostro 15-3568 bir laptopum var. Ben bu laptopa Samsung 870 EVO SSD taktım, RAM'ini 12 GB'ye yükselttim ve termal macununu da daha yeni değiştirdim (Arctic MX-4). Benim bildiğim bu laptopa daha yapacak bir şey kalmadı ama size yine de oyunlarda daha yüksek FPS almanın bir yolu var mı sormak istedim.

İşlemci: i5-7200U (3.10GHz'de çalışıyor)
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 620
RAM: 2400MHz 12 GB
SSD: Samsung 870 EVO

FSR gibi ölçeklendirme teknolojileri işe yarayabilir.
Hocam ekran kartı Intel ve FSR gibi teknolojileri desteklemiyor.

FSR'yi kullanabiliyormuşum ancak fark pek fazla değil ne yazık ki ve internette nasıl kullanacağıma dair bilgi pek bulamadım.

Screenshot_20221001-012118_Vivaldi Browser.jpg

7 FPS fark ediyor.

Son düzenleme:

FSR'yi kullanabiliyormuşum ancak fark pek fazla değil ne yazık ki ve internette nasıl kullanacağıma dair bilgi pek bulamadım.

Eki Görüntüle 1532367
7 FPS fark ediyor.

Oynadığınız oyunun ayarlar(Grafik) panelinde FSR ayarı mevcut ise açabilirsiniz. Her oyun desteklemiyor maalesef. Single Player ağırlıklı oyunlarda var genelde.

Ne işlemcisinin ne de ekran kartının amacı oyun oynatmak değil. Yaptığınız takviyeler gündelik kullanım için yeterli, fazlasını beklemek yanlış olur.

Hocam oyun performansının %80’i ekran kartı. iGPU kullandığınız sürece ne yaparsanız yapın aldığınız fpsi en fazla 10 fps ya arttırırsınız ya arttırmazsınız. Tek çareniz cihazı değiştirmek maalesef fazlasını bekliyorsanız.

iGPU neden işe yaramasın anlayamadım. Destekleyebildiği en iyi ekran kartını taktığı zaman fazlasıyla işe yarayacaktır.

iGPU neden işe yaramasın anlayamadım. Destekleyebildiği en iyi ekran kartını taktığı zaman fazlasıyla işe yarayacaktır.

Laptop hocam bu nasıl ekran kartı takacak? Anakarta lehimli gelir CPU ve GPU birkaç masaüstü alternatif laptop dışında laptoplara. Yükseltme yapamazsınız RAM, depolama ve batarya dışında herhangi bir bileşene.

Gece gece karıştırdım sanırım kusura bakmayın. Kastettiğim eGPU idi. Doğrudan thunderbolt girişli laptoplara takılabilmekte sanırım. Olmayanlara da harici yuvalardan yapılabiliyor idi yine yanlış bilmiyorsam.

Eki Görüntüle 1532367
7 FPS fark ediyor.
Yanlış hatırlamıyorsam Linux'ta her oyunda açılabiliyordu. Oynadığın oyunlar Linux destekliyse daha iyi performans alınabilir muhtemelen. Onun dışında araya uyumluluk katmanı girdiği zaman performans düşüşleri olabildiğinden native olmayan oyunlarda normal performans almanı sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı