Dell Vostro 5590 laptopa yeni ekran kartı takma

CyBeR14

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ekran kartıyla ilgili yeterince bilgim olmadığı ve tecrübem olmadığı için yazıyorum buraya. Dell Vostro 5590 i710510U 16 GB RAM MX250 512 GB SSD'li bir iş bilgisayarım var. Ama ekran kartım bazı yerlerde çok işlevsiz kalıyor ve değiştirmeyi düşünüyorum
1- Ekran kartı değişebiliyormuş servise sordum yükseltilebiliyor dedi
2- Ekran kartları laptop ve Desktop için farklıymış alacağım kartı nasıl bileceğim?
3- Ekran kartının laptop içine takılması lazım yani aparatla olmaz nasıl bir ekran kartı almalıyım
4- Düşündüğüm modeller GTX 1050 Ti ve GTX 1650 ama bunların laptop ve masaüstü için değişiyormuş ama bu konuda bilgim yok laptop için olanını bulmak için ne yapmalıyım
5- Tavsiyeleriniz neler ve herhangi bir bilgisayarcı bu işlemi yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır değişmez. Servis yanlış bilgi vermiş. MXM soket değil BGA soket MX250

Arkadaşlar merhaba ekran kartıyla ilgili yeterince bilgim olmadığı ve tecrübem olmadığı için yazıyorum buraya. Dell Vostro 5590 i710510U 16 GB RAM MX250 512 GB SSD'li bir iş bilgisayarım var. Ama ekran kartım bazı yerlerde çok işlevsiz kalıyor ve değiştirmeyi düşünüyorum
1- Ekran kartı değişebiliyormuş servise sordum yükseltilebiliyor dedi
2- Ekran kartları laptop ve Desktop için farklıymış alacağım kartı nasıl bileceğim?
3- Ekran kartının laptop içine takılması lazım yani aparatla olmaz nasıl bir ekran kartı almalıyım
4- Düşündüğüm modeller GTX 1050 Ti ve GTX 1650 ama bunların laptop ve masaüstü için değişiyormuş ama bu konuda bilgim yok laptop için olanını bulmak için ne yapmalıyım
5- Tavsiyeleriniz neler ve herhangi bir bilgisayarcı bu işlemi yapabilir mi?

Değiştiremezsiniz. Anca eGPU takarsınız o da gereksiz iş.

Ekran kartını anakarta işlenmiş olduğu için değiştiremezsiniz ancak cihaza eGPU takabilirsiniz.

Ekran kartını anakarta işlenmiş olduğu için değiştiremezsiniz ancak cihaza eGPU takabilirsiniz.
2 tane ekran kartı var biri uhd graphic bu işlenmiş olan birde mx250 var yani 2 Side mi sabit ekran kartları ?
Değiştiremezsiniz. Anca eGPU takarsınız o da gereksiz iş.
Laptopun piyasası 15 bin TL bir ekran kartı eksik sırf onun içinde yeni bir pc almak komple mantıksız:(

2 tane ekran kartı var biri UHD graphic bu işlenmiş olan bir de MX250 var yani 2 side mi sabit ekran kartları?

Laptopun piyasası 15 bin TL bir ekran kartı eksik sırf onun içinde yeni bir PC almak komple mantıksız:(

Evet, işlemciniz ve ekran kartınız anakarta işlenmiş olduğundan ikisi de sabit.(UHD Graphics işlemcinizin grafikleri)

Yeni konular

Geri
Yukarı