İnceleme Delux M820 PAW3335 kablosuz fare

Geçenlerde farklı bir forumda indirimini gördüm ve şaşırdım. Bu fiyata nasıl 3335 sensör, GM 8.0 Switch, ttc encoder, PTFE skatez ve en önemlisi böylesine kaliteli yapı kalitesi ile geliyor? Diye sordum.
Sonrasında beyaz rengi stokta olmadığı için almadım. Yaklaşık 1 gün sonrasında akşam vakitlerinde 1 adet beyaz stoklara girdi, beyaz stok geldiği için satın aldım (keşke almasaydım).

WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.11.55.jpeg

Öncelik ile farenin beğendiğim ve almaya sebebiyet veren önemli özelliklerine değineyim;
  • PixArt paw 3335 Wireless 1000Hz sensör.
  • Kailh GM 8.0 80 milyon Switch.
  • ttc red yan buttonlar.
  • ttc white 2 milyon roll scroll.
  • PTFE tiger ortak üretimi skatez.
  • 78 gram ağırlık (benim farem 113gr. Olduğu için ben hafif olarak değerlendirdim).
  • paracord kablo (kablo çok iyi).
  • değiştirilebilir üst kabuk, delikli 79gr. Deliksiz 78gr.
  • küçük yapısı, çok beğenilen Orochi V2 ile aynı.
Şimdi ise farenin nefret ettiğim ve iade etmeme neden olacak olan problemlerine değineyim;
  • sensör problemi, oyun oynarken imleç ufak hareketlerde mikro titreme yapıyor.
  • sensor etrafındaki skatezin yüksekliği yüzünden fare dengesiz.
  • deliksiz kabuk yamuk.
  • deliksiz kabukta sol Switch'e tam basmadan algılamıyor.
  • deliksiz kabukta sallanınca ses problemi var.
Gelelim asıl probleme;
Farenin sensöründe problem var. Yuvarlak çizmeye çalıştığınızda kare benzeri bir çizim ortaya çıkıyor.
Sekiz çizildiğinde sanki LED tabeladaki köşeli sekiz edasıyla bir çizim ortaya çıkıyor.
Google'dan örnek vereyim; en son sekmeden ilk sekmeye giderken hafif bir eğim ile gittiğinizde fare bunu algılamıyor ve sanki Motion Sync varmış gibi çiziyor.
Windows'ta en sağ alttan en sol üste bir hareket yaptığınızda, hareket sol üstte değil orta alanın biraz solunda bitiyor.

WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.11.53 (1).jpeg

Şu an yazıyı yazarken yanlış yazdığım kelimelere doğru imleci götürürken fare hareket hatası yapıyor.
İade etmek istediğimde 128TL gibi bir kargo fiyatı istiyor Amazon, gerçekten tuhaf bir durum.

Paw 3335 sensörün böyle bir sıkıntısı olduğunu ilk kez duydum. Üzüldüm sizin adınıza. Zaten çoğu Delux farelerde de high Click latency mevcut.

Yine de güzel inceleme olmuş amigo!

Teşekkür ederim, daha önce 3335 sensör kullanmadım. Click latency yok denecek kadar az, ne sensörde ne de Click'lerde gecikme yok.
Tek sıkıntım stabil ve kusursuz bir izleme yapmıyor, bunu dert etmeyen insanlar var. Fakat benim için bir problem.
Aldığım fiyatın üstüne koyarak satacağım, yakınımda ofis ve oyun için alacak çok insan var.
Umarım gelecek Firmware Update'si ile sorunu çözerler, ben artık önde gelen markalar dışında alışveriş yapmayacağım. Bu tarz yeni çıkan ürünlerin fiyatı 10 dolar bile olsa, almadan önce bolca deneyim incelemek gerekiyor onu anladım.

Sensör sorununu tam emin olmamakla birlikte yaşamadım sanırım. Onun haricinde deliksiz kabuk ile alakalı bahsettiğiniz durumun aynısı bana gelen üründe de var, sol tuşa basmak için zorlamak gerekiyor. Elimdeki Orochi V2 ile kıyaslamak gerekirse skatezin kayganlığı ve batarya artısı dışında Razer çok daha iyi, özellikle yapı kalitesi ve kabuğun sarsılmazlığı konusunda.
İade etmek istediğimde 128TL gibi bir kargo fiyatı istiyor Amazon, gerçekten tuhaf bir durum
Ben aynı şekilde iade etmek istediğimde bulunduğum bölgede DHL'nin olmadığını ve diğer kargolar ile uğraşmak istemediğimi belirtince ürün ücretinin tamamını iade ettiler. Sizin durumunuzda da kargo fiyatını Amazon karşılıyor diye biliyorum.

Sensör sorununu tam emin olmamakla birlikte yaşamadım sanırım. Onun haricinde deliksiz kabuk ile alakalı bahsettiğiniz durumun aynısı bana gelen üründe de var, sol tuşa basmak için zorlamak gerekiyor. Elimdeki Orochi V2 ile kıyaslamak gerekirse skatezin kayganlığı ve batarya artısı dışında Razer çok daha iyi, özellikle yapı kalitesi ve kabuğun sarsılmazlığı konusunda.

Ben aynı şekilde iade etmek istediğimde bulunduğum bölgede DHL'nin olmadığını ve diğer kargolar ile uğraşmak istemediğimi belirtince ürün ücretinin tamamını iade ettiler. Sizin durumunuzda da kargo fiyatını Amazon karşılıyor diye biliyorum.

Hocam bende antalyadayım, buradada DHL yok sanırsam (varsa'da merkezde vardır, bana uzak).
Siz ürünü göndermeden iade ücreti aldınız mı yani? Ücret iadesi için ne yapmam gerekiyor?
Kim ile iletişime geçtiniz? Bana otomatik firma ile iletişim ekranı çıkıyor.
iade alabilirsem, 850TL'ye orochi v2 alacağım :)

Hocam bende antalyadayım, buradada DHL yok sanırsam (varsa'da merkezde vardır, bana uzak).
Siz ürünü göndermeden iade ücreti aldınız mı yani? Ücret iadesi için ne yapmam gerekiyor?
Kim ile iletişime geçtiniz? Bana otomatik firma ile iletişim ekranı çıkıyor.
Ben de Antalyadayım hocam, merkezde var sanırsam ancak bana da uzak kalıyor. Bundan dolayı iade alabildim ve ürün de bende kaldı. Amazon müşteri temsilcisi ile görüşerek hallettim be. İade kısmında en son ekranda 'Bize ulaşın' kısmı geliyor, oradan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz sanırım.
ade alabilirsem, 850TL'ye orochi v2 alacağım
Alınır hocam, Delux'u kullandıktan sonra Orochi'i iyi ki almışım dedim. Tek sorunu 1.5-2 ayda bir pil değiştirilmesi lazım.

Ben de antalyadayım hocam, merkezde var sanırsam ancak bana da uzak kalıyor. Bundan dolayı iade alabildim ve ürün de bende kaldı. Amazon müşteri temsilcisi ile görüşerek hallettim be. İade kısmında en son ekranda 'bize ulaşın' kısmı geliyor, oradan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz sanırım.

Bende iadeyi başlattım, temsilciye tam olarak ne dediniz? Özel olmazsa iletir misiniz?

Bende iadeyi başlattım, temsilciye tam olarak ne dediniz? Özel olmazsa iletir misiniz?
Ben aynı şekilde iade etmek istediğimde bulunduğum bölgede DHL'nin olmadığını ve diğer kargolar ile uğraşmak istemediğimi belirtince ürün ücretinin tamamını iade ettiler.
Ekstra bir şey belirtmedim.

:D bende bir şey belirtmedim, direkt 'iade ile uğraştırmayalım, ürün sizde kalsın' dedi. Amazon dışında alışveriş yapmama kararı aldım şu an 😁

Hocam bende aldım belki hatırlarsınız bende de yazılım çalışmıyor herhalde ışıkları değiştiriyom olmuyor benim de deliksizde sağ tık değişik ses çıkartıyor bazen.

Ekstra bir şey belirtmedim.

Hocam telefon ile mi görüştünüz yoksa internet üzerinden mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı