Demo kartuş doldurulur mu?

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar HP 2135 ya da HP 3635 yazıcı almayı düşünüyorum. İkisi de 652 kodlu kartuşu kullanıyor. İkisinden birini sırf fiyatı uygun diye İstanbul Bilişim'den almayı düşünüyorum lakin sitelerindeki ürün açıklama kısmında "Demo Kartuş" ibaresini gördüm. Demo demesinden kasıt, bu kartuşlar yarım dolu geliyor, orasını anladım lakin bittikten sonra tekrar doldurabilir miyim? Yani sonuçta bu kartuşlar orijinal değil mi?

Yok eğer bu demo kartuşlara tekrar dolum olmuyorsa yada sıkıntı çıkartıyorsa almamın bir anlamı yok zira bu orijinal 652 renkli ve renksiz kartuşları zaten yazıcının fiyatında. Eğer bu demo kartuş muhabbeti sadece İstanbul Bilişim'e özelse yani diğer satıcılar aynı yazıcılar içinde tam dolu 652 kartuşu veriyorsa o halde onlardan almaya çalışırım.

Bu demo kartuş konusunda bir fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şırınga ile tepesinden delip doldurabilirsin ama uzun ömürlü olmaz.
Cevap için teşekkürler hocam. Peki bu söylediğin sadece demo kartuş için mi geçerli yoksa tam dolu kartuşta da sağlıklı olmaz mı? Zira 7 yıldır kullandığım HP C3180 yazıcının orijinal ve tam dolu gelen kartuşlarını 5,6 defa profesyonel dolum makinesinde doldurtup sorunsuzca kullanmışlığım var.

Şırıngayla hiç sağlıklı olmaz zaten. 3 kuruş daha verip bu işi, teçhizatı uygun olan yerlerde yaptırmalı. Zira şırıngayla 1 kere doldurulup kullanılabilen kartuş, bu yöntem ile 4,5 kere kullanılabilir kanısındayım. Tabi elektronik biraz da şans işi.

Tepesi kapalı bu kartuşların. Şırıngayı ısıtıp kafasına delik açıyorlar ve o şekilde mürekkebi dolduruyorlar. Bazıları çipli oluyor. Doldursan bile yazıcı kartuşun daha önce boşaldığını anlıyor ve yazdırmıyor.

Tepesi kapalı bu kartuşların. Şırıngayı ısıtıp kafasına delik açıyorlar ve o şekilde mürekkebi dolduruyorlar. Bazıları çipli oluyor. Doldursan bile yazıcı kartuşun daha önce boşaldığını anlıyor ve yazdırmıyor.

Şimdi Vatan Bilgisayar'ı arayıp yazıcılar reyonundan bir müşteri temsilcisi ile görüştüm. Sitelerindeki yazıcı bilgilerinde "Tam Dolu Kartuş" ibaresi yer alsa da, HP'nin ve çoğu firmanın kartuşlarının %40 doluluk oranında geldiğini ve geri kalan kısmın da tekrar doldurmaması yada doldurulduğunda sorun çıkartması için kapatıldığını söyledi. Ama gene de kartuşlara tekrar dolum yapılıp yapılmadığından emin olmadığını.

Lakin şu anda baktığımda meğer 652 kartuşun orijinal olanları renkli 32TL, renksiz 28TL imiş. Yani en kötü ihtimal ile, demo kartuş tekrar doldurulmuyorsa bile bunlar bittiğinde orijinal kartuşlardan alıp bittiğinde tekrar doldurmak sureti ile kullanabilirim sanırım. Zira demo dolmuyorsa bile tam dolu olan illa ki dolduruluyordur.

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

Ayrıca

Sen olsaydın 2016 model ve kartuş değişimi en ekonomik olan, F/P ürünü aşağıdaki 2 yazıcıdan hangisini alırdın. İkisinin de kartuşuna kadar çoğu özelliği aynı. Sırf birinde Wifi özelliği var diye ona 65TL daha fazla verir miydin? Yani kaç kere telefondan yada kablosuz bir cihazdan yazıcıya çıktı gönderme ihtiyacım olacak ki? Öyle bile olsa bunu, yazıcının bağlı olduğu bilgisayarı açmadan, telefonu USB ile yazıcıya bağlayarak da yapabilir miyim? Bunun için çeşitli programlar varmış ama uğramaya değer mi bilmiyorum.

hhgg.jpg

Senin seçimin hangisinden yana olurdu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı