Denetim Masası'ndan neler silinmeli?

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
Sorum başlıkta da gördüğünüz gibi. Resimler aşağıda.
(Korsan oyun ve programlar ve BitTorrent için özür dilerim. Onlar çok önceden yüklediğim şeyler ve ara ara ihtiyacım oluyor.) (Orijinal bir çok şey var.)

1).PNG
2).PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Liste şeklinde sıralasaydınız daha az karışık gözükürdü böyle aradan seçmek zor oluyor. 🙁
Driver Booster yüklemişsiniz, mavi ekranları çok seviyorsunuz sanırsam. GameBooster da aynı şekilde gereksiz bir program. BitTorrent yerine açık kaynaklı alternatifi olan qBittorrent kullanabilirsiniz. Visual Studio'yu kullanıyorsanız daha güncel sürümünü yüklemenizi öneririm.

• Driver Booster 5 ve Smart Game Booster 4.3 yazılımları,
  • USB Disk Security,
  • İhtiyacınız olmayan Adobe Flash ve türevi yazılımlar,
  • Microsoft Silverlight
Başlıca bunları kaldırabilirsiniz. Çok sayıda korsan oyun oynamışa benziyorsunuz. Birden fazla ihtiyaç duyulmayan Microsoft Visual C++ uygulaması bulunuyor. Fakat bunları hemen silmemelisiniz. Fakat çok göze batıyor gibi. Kullanım alışkanlıklarınızı bilmediğim için diğerlerini kaldırmanızı önermedim. Eğer alternatifler arıyorsanız;
  • Adobe ürünleri kullanmıyorsanız, Pdf dosyaları için Sumatra Pdf veya Xodo Pdf Reader öneririm.
  • WinRAR yerine PeaZip kullanabilirsin.
  • K-Lite Codec yerine VLC Media Player kullanabilirsin.
  • Bittorrent yerine qBittorrent kullanabilirsin.
Bu programları düzenlemenin en güzel yolu aslında temiz bir kurulum yapmaktır. Fakat benim dediğim adımları da uygulayabilirsin. Sakın IObit tarafından geliştirilern yazılımlar da kullanmayınız.

Son düzenleme:
7-Zip de kullanılabilir.
7-Zip de önerilebilir. Fakat en son bildiğim kadarıyla güvenlik açıkları yaşamıştı. Bu açıkların giderilip giderilmediğini bilmiyorum. Hız ve dosya arşivleme konusunda gerçekten de en hızlısıdır. Nedense PeaZip'in tasarımı daha hoş geliyor. Tabii ki tercih meselesi.

Liste şeklinde sıralasaydınız daha az karışık gözükürdü böyle aradan seçmek zor oluyor. 🙁
Driver Booster yüklemişsiniz, mavi ekranları çok seviyorsunuz sanırsam. GameBooster da aynı şekilde gereksiz bir program. BitTorrent yerine açık kaynaklı alternatifi olan qBittorrent kullanabilirsiniz. Visual Studio'yu kullanıyorsanız daha güncel sürümünü yüklemenizi öneririm.
İsterseniz liste şeklinde atabilirim.

• Driver Booster 5 ve Smart Game Booster 4.3 yazılımları,
  • USB Disk Security,
  • İhtiyacınız olmayan Adobe Flash ve türevi yazılımlar,
  • Microsoft Silverlight
Başlıca bunları kaldırabilirsiniz. Çok sayıda korsan oyun oynamışa benziyorsunuz. Birden fazla ihtiyaç duyulmayan Microsoft Visual C++ uygulaması bulunuyor. Fakat bunları hemen silmemelisiniz. Fakat çok göze batıyor gibi. Kullanım alışkanlıklarınızı bilmediğim için diğerlerini kaldırmanızı önermedim. Eğer alternatifler arıyorsanız;
  • Adobe ürünleri kullanmıyorsanız, Pdf dosyaları için Sumatra Pdf veya Xodo Pdf Reader öneririm.
  • WinRAR yerine PeaZip kullanabilirsin.
  • K-Lite Codec yerine VLC Media Player kullanabilirsin.
  • Bittorrent yerine qBittorrent kullanabilirsin.
Bu programları düzenlemenin en güzel yolu aslında temiz bir kurulum yapmaktır. Fakat benim dediğim adımları da uygulayabilirsin. Sakın IObit tarafından geliştirilern yazılımlar da kullanmayınız.
Bilgisayarım 64 bit. Visual C++ X86 olanları siliyorum
Bilgisayarınıza en son temizlik yapmış mıydınız?
CCleaner ile yapmadım. Ama her gün temp, recent gibi dosyaları temizleyip haftada 1 kez disk temizliyorum.

Bilgisayarım 64 bit. Visual C++ X86 olanları siliyorum
Hayır silmemelisiniz. Hangi programa ait olduklarını bilmediğimiz için sorunlara yol açabilir. Fazla da yer kaplamıyorlar gibi.
CCleaner ile yapmadım. Ama her gün temp, recent gibi dosyaları temizleyip haftada 1 kez disk temizliyorum.
Kaldırdığınız programların kalıntıları sisteminizde bulunabilmektedir. Bunları da temizlemeniz gerekmektedir. Bunun için açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak Bulk Crap Uninstaller programını önerebilirim. Eğer çok karmaşık ve detaylı gelirse, basit ve kullanışlı olarak Revo Uninstaller kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı