Denizbank Şikayetleri

Abi aradım şikayet ettim "Böyle böyle, öğlen açılışından beri sırada olup saat 4'e yaklaştığı halde, hala daha bireysel bankacılık sıra numarası gelmemiş bayanlar var" dedim.
Kadın çaresizlikten yanında oturduğum koltukta mırıldanıp bana mesaj çakmaya çalışıyordu :)
Normalde insanlar bankadan çıkmaya korkar ya sıram geçerse diye. Bende öyle bir durum yok, sıramın 2 saat boyunca gelmeyeceğini bildiğim için rahat rahat çıktım ve şikayet ettim.
Benim gibi genç bir kız da hesap açmaya gelmiş muhabbet geçti aramızda bu mevzu yüzünden.
O da benim gibi vaktinin çalınması karşısında boynunu eğip oturanlardan değildi belli ki, tepkiliydi yani.
Merak etme dedim, yakında sen de o açmaya çalıştığın hesabı kapatmak için düşersin yollara benim gibi :)

Sonuç olarak "Bankadaki müşteri yoğunluğunu ve yapılan işlemi bilmediğimiz için herhangi bir şikayet kabul edemiyoruz, yapabileceğimiz bir şey yok" dediler.
1 hesap kapattıracaktım, üniversite yemek kartıma kadar bütün hesapları kapattırdım yemin ediyorum.

@er36po Abi siz iş hayatına atılmışsınız, kredi kartına ihtiyacınız olabilir bir ihtimal. Sürekli olarak maddi kazanç elde ediyorsunuz.
Benim 1 ayda kazandığım en yüksek maaş 5.000TL'yi geçmedi ki o da proje bazlı işlerde kazandığım.
Yani öğrenci adama 3 tane farklı kredi kartı yollamak nedir ya? Nasıl bir açlık bu.

Telefondan arayıp hesap kapattırmaya çalışıyorsun gerizekalı müşteri temsilcisinin teki o hesabı kapatmamak için 2 saat oyalıyor seni. Yahu ben senin kadar bilmiyor muyum bu kartların ne amaçlı yollandığını, bankaya veya bana yarar ve zararlarını. Kapattırmak için aramışsam artık karar vermişimdir değil mi?

Erkan Abi vallahi adamı gereksiz strese sokuyor bu işler. Kullanmadığım tonla kartın hesap işletim ücretleri toplu olarak bir gün karşıma çıkmasın diye yapıyorum bunları.

Enpara'da hesap işletim ücreti tarzı şeyler var mı? Vadesiz mevduat hesaplarında yani.
Hiçbir işlemin ücreti yok hesap işletimdir havaledir EFT dir hepsi ücretsiz. Ayrıca vadesiz hesabın yanında birikim hesabınız olucak. Parayı kullanmadığıız zaman birikim hesabına transfer ederseniz gecelik faiz veriyor. Atıyorum 1000 Liranız var. Bu parayı vadesiz de değilde birikim hesabında tutarsınız. Kullanacağınız zaman telefon uygulamasından hemen vadesize aktarım edebiliyorsunuz. Birikimde kalan parada günlük faiz getiriyor size. Ben çok memnunum. Geçenlerde 8bin liralık bir ödemem vardı. Ödeme gününe 1 hafta olunca Birikim hesabına aktardım parayı. 30 gün beklemektense birkaç gün bekleyip gelen parayla yemek yemiştim birkaç kez :D

Kesinlikle çok iyi yapıyorsunuz...
Aynen de dediğin gibi, ben gerçekten bu banka bataklıklarına mecburum. Çünkü ben Türkiye'de serbest iş yapanım (n) Yani arkamda devletin ya da güçlü- sağlam bir özel kuruluştan aybaşı alabileceğim bir maaşım yok maalesef.
Bazen ay başı gelir yaklaşık 50- 70 bin TL'lik hakkediş olmasına rağmen tek kuruş alamayıp yanımdaki adamları mağdur etmemek için gidip kredi kartlarından 10- 20 bin çekip o ayki kazancımı da faize verdiğim oluyor. İşini yaptığım insanların dini bütün Allahtan :rolleyes: Bazen onlara alın teri kurumadan ödenmesi gereken bir hak var! desem de pek ikna edici olmuyor artık :D

Neyse bu konuyu fazla açmayayım en iyisi.
Ama şunu diyeyim, 5 bin TL civarında maaş alıyorsanız bu bence bankalara bulaşmamak için gayet yeterli bir miktar.

Tamamdır ya o zaman Enpara'ya geçiyorum hemen, bisiklet için bir şeyler alırken dikkatimi çekmişti zaten, herkes Enpara kullanıyor. Yarın da finalden önce Yapıkredi hesabımı kapattırırım bir güzel.

Erkan Abi bu arada aynı mesajın bendeki halini gör istedim :)
Bu mesaj bana gelince korktum, hayatımda ilk defa borçlu olmuştum birine karşı :) Adamlar hesaptan otomatik de çekmiyor bu parayı. Kasıtlı olarak ödeme zamanım geçsin diye bekliyorlar herhalde.

23.87TL yatırayım derken 87.23TL çekmiştim hesabımdan bu arada :) Müşteri hizmetleri sağolsun zor bela bağlansak da yardımcı olmuştu hemen.
4e25edc7-d87d-41fb-be74-24dbae0a79f9.jpg

Peki bankanız tarafından o 23 bin küsürlük meblağın 3 bin TL'sini taksitlendirelim teklifi alsan ne yapardın? :D
Çok akıllıyız çook :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı