Denizcilik İle İlgili Roman Tavsiyesi

294144

Hectopat
Makaleler
3
Denizcilik ile ilgili, denizde geçen bir roman tavsiyesi verir misiniz? Ağır ve gerçekçi olsun.

Son düzenleme:
Tamamı denizde geçmiyor daha çok adada geçiyor ama 2 tane istediğin türden önerebilirim;
1-Monte Cristo Kontu
2-Doktor Moreau'nun Adası

Tamamı denizde geçmiyor daha çok adada geçiyor ama 2 tane istediğin türden önerebilirim;
1-Monte Cristo Kontu
2-Doktor Moreau'nun Adası
Teşekkür ederim. Monte Cristo Kontu'nu ben de edinmeyi düşünüyordum. Doktor Moreau'nun Adası'nı çok duymadım; lakin birkaç araştırma sonrası satın alırım belki.

(Monte Cristo Kontu, halihazırda elimde varmış. :) )

Direkt aklıma gelenler: Moby Dick, Kusursuz Fırtına, Denizler Altında 20,000 Fersah, Deniz Kurdu, Pi'nin Yaşamı, Yaşlı Adam ve Deniz. Aslında bunların arasına Odysseia da eklenebilir.
Aralarından Moby Dick ve Odysseia'ı okumadığım için ikisini de listeme ekledim. Kendim de düşünüyordum, ikisi de ilgimi çeken eserlerdi.
Teşekkür ederim.
Define Adası başlangıç için harika olacaktır.
Teşekkür ederim.

Kesinlikle Denizler Altında 20.000 Fersah'ı okumalısın. Okumayı ilk öğrendiğimden beri okuyorum, kaç kez bitirdiğimi hatırlamıyorum. Jules Verne ayrı bir dünya.

Ayrıca Korkusuz Kaptanlar, Gulliver'in Gezileri, Robinson Crusoe okunabilir. Bayadır roman okumuyorum, çocukluğumdan hatırladıklarım bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı