Denizli için fiber ISS önerisi

Türk telekom altyapısında fiber( FTTH) iss seçimi

• Türk telekom

Oy: 1 5,6%
  • Millenicom

Oy: 1 5,6%
  • Türknet

Oy: 11 61,1%
  • Netspeed

Oy: 5 27,8%

• Oy verenlerin toplamı
    18
İkamet yeriniz neresi hocam? Denizlide yeni gelişen bir bölgede ikamet ediyorum. Internet kalitesi anlamında ikilemdeyim.
Taahhüt saçmalığına girmek bana da mantıksız geliyor fakat bölgeden kaynaklı verimsiz internet düşüncesi var...

Altyapı olarak Türk Telekom alt yapısını kullanıyor TurkNet zaten. TurkNet abone oldum internetimi açmaya Türk Telekom ekipleri geldi. Sakarya'da yaşıyorum.

Bilinçli kullanıcı için TurkNet aşırı F/P internet sağlayıcıdır. Artıları altyapınız neyi destekliyorsa o hızı alırsınız. Kota ve AKN yoktur. Taahhüt yoktur. Ve ping oranı bayağı düşüktür. Eksileri ise bayisi yoktur. Gözle görebileceğiniz muhatap yoktur. İşlemlerinizi mesaj yoluyla çözersiniz. Aranmak için yine sitesinden destek kaydı açarak ulaşım sağlanabiliyor. Tamamen manuel hizmet veriyorlar. Üyelik sözleşmesini bile kendiniz internetten indirip adreslerine kargoluyorsunuz. Vs ama hizmet olarak efsane 3 yıldır kullanıyorum 100 down 10 up 85 TL fiber.

Bu linkten alt yapınzı sorgulayabilirsiniz.

Biz özgür iletişim ekstra 100 paketine 95 TL veriyoruz. 100 down 10 up. Siz nasıl 85 TL veriyorsunuz?

Biz özgür iletişim ekstra 100 paketine 95 TL veriyoruz. 100 down 10 up. Siz nasıl 85 TL veriyorsunuz?

Siz ekstra 10 TL üst paket geçmişssiniz. Ben direk 100 ile bağlandım o yüzden 85 TL

1618481259526.png

Alt yapınız Max 100 destekliyorsa kopma sorunu ve sağlıklı bağlantı için bir miktar aşağı çekiyorlar ortalamamin 35 -50 MB vs eğer ki bir üst paket istiyorsan ama aynı sağlıkla veremem 10 TL fark istiyor.
Bizim altyapı gayet iyiymiş 20 yıllık bir ev olmasına rağmen hiç kopma olmadı bağlattığımızdan beri.

Bizim altyapı gayet iyiymiş 20 yıllık bir ev olmasına rağmen hiç kopma olmadı bağlattığımızdan beri.

Zaten kopma olacak olsa size o hızı tanımlamazlar ancak Max limitlerde kullanmak ister istemez sinyal kalitesini düşürecektir. Hat değerleriniz 50 downdaki kadar sağlıklı çıkmaz testlerde bu verileri hız testinde Jitter ve ping olarak görebilirsiniz. Örnek olarak hızını 35 iken 20 ping ile test yapıyorsanız hızınız 100 olduğunda bu 30-40'lara çıkar vs

Geri
Yukarı