Depolama alanı gereğinden fazla dolu

hakanaktas

Decapat
Selemlar, 480 GB'lik bir SSD kullanıyorum ancak ciddi anlamda alan sorunu çekiyorum. Oturdum, Denetim Masası'ndan yüklü olan bütün oyunların boyutlarını ve C diskinde ne kadar yer kapladığını hesapladım. Yaklaşık 200 GB falan yapıyor. Geriye kalan yaklaşık 250 GB'lik alanı sizce NVIDIA'nın driverleri, Windows 10, Intel chipseti falan doldurabilir mi? Yani az bir alan kaplamayacağını biliyorum fakat 250 GB'den bahsediyoruz.

C diskine sağ tık yapın özellikler deyip diski temizle deyin. Sistem dosyalarını temizle dedikten sonra oradaki bütün her şeyi işaretleyin Allah bilir kaç GB dosya vardır 😁

Selemlar, 480 GB'lik bir SSD kullanıyorum ancak ciddi anlamda alan sorunu çekiyorum. Oturdum, Denetim Masası'ndan yüklü olan bütün oyunların boyutlarını ve C diskinde ne kadar yer kapladığını hesapladım. Yaklaşık 200 GB falan yapıyor. Geriye kalan yaklaşık 250 GB'lik alanı sizce NVIDIA'nın driverleri, Windows 10, Intel chipseti falan doldurabilir mi? Yani az bir alan kaplamayacağını biliyorum fakat 250 GB'den bahsediyoruz.

Hocam ayarlardan depolama ayarlarına girip bakın orada görürüsünüz neyin kullanıldığını ve orada gereksiz dosyalar var oraya bakın silin sonra çalıştırdan %temp%, Temp'i silin.

Sadece oyunlar ve programlar yer kapladığı gibi indirmiş olduğun dosyalar, filmler gibi birçok şey kaplar. Onları da seç ihtiyacın olmadığını sil.

50GB Windows mu? İlk defa duyuyorum.

Yani, çok uzun süredir formatlanmamış Windows o boyutlara ulaşabiliyor, şu anda yaklaşık 1 aylık Windows 32.5GB yer kaplıyor bilgisayarımda.
1618914860283.png

Geri
Yukarı