Depolama alanı kendine kendine azalıyor ve yükseliyor

kenan360

Decapat
Merhaba arkadaşlar, benim sorunumda başlıkta belirttim gibi PC'min içindeki depolama alanı kendi kendine azalıyor ve yükseliyor mesela az önce gerçekleşen bir durumu anlatayım, 9GB'a yakın bir dosya indirdim fakat bunu indirmeden önceki yerim 39GB'di yani 39GB yerim vardı indirdikten sonra 50GB yerim oldu. Bu durum 5 gündür var ilk gün şu şekilde oldu, 22 GB yerim vardı ve bianda hiçbir şey yüklememe rağmen ilk önce 18 GB sonra 12 GB 8 GB 4 GB 3GB aynen bu şekilde indi bir 10 dakika böyle kaldıktan sonra tekrardan düzeldi ama bu sefer 20GB alanım vardı 2 GB kayboldu herhalde. Bir de PC'de bir şeye sağ tık yaptığımda 1-2 saniye aşırı derecede kasıyor ardından siyah ekran geliyor sonra bir anda masaüstüne dönüyor bu her zaman olmuyor ara sıra oluyor. Acaba PC virüs mü bulaştı? Bu durumdan dolayı format atmayı düşünüyorum ama bir de bilenlere sorayım dedim.
Windows 10.
230GB HDD.
En son format atalı 8 ay oldu.
Ve son şey belki alakasız ama söylemek istiyorum, Windows Defender açılmıyor yönetici tarafından kapatıldı gibi bir cümle yazıyordu ve asla açılmıyor girdinizde kırmızı yazı içinde yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de PC'de bir şeye sağ tık yaptığımda 1-2 saniye aşırı derecede kasıyor ardından siyah ekran geliyor sonra bir anda masaüstüne dönüyor bu her zaman olmuyor ara sıra oluyor.
Burası biraz garip.
Sistemin nedir?

Güncelleme gelebilir ondan dolayı depolaman azalır bu normal, artmasının da illaki mantıklı bir açıklaması vardır aklıma gelmeyen.

Acaba PC virüs mü bulaştı?
Bir tarama yap.

Merhaba arkadaşlar, benim sorunumda başlıkta belirttim gibi PC'min içindeki depolama alanı kendi kendine azalıyor ve yükseliyor mesela az önce gerçekleşen bir durumu anlatayım, 9GB'a yakın bir dosya indirdim fakat bunu indirmeden önceki yerim 39GB'di yani 39GB yerim vardı indirdikten sonra 50GB yerim oldu. Bu durum 5 gündür var ilk gün şu şekilde oldu, 22 GB yerim vardı ve bianda hiçbir şey yüklememe rağmen ilk önce 18 GB sonra 12 GB 8 GB 4 GB 3GB aynen bu şekilde indi bir 10 dakika böyle kaldıktan sonra tekrardan düzeldi ama bu sefer 20GB alanım vardı 2 GB kayboldu herhalde. Bir de PC'de bir şeye sağ tık yaptığımda 1-2 saniye aşırı derecede kasıyor ardından siyah ekran geliyor sonra bir anda masaüstüne dönüyor bu her zaman olmuyor ara sıra oluyor. Acaba PC virüs mü bulaştı? Bu durumdan dolayı format atmayı düşünüyorum ama bir de bilenlere sorayım dedim.
Windows 10.
230GB HDD.
En son format atalı 8 ay oldu.
Ve son şey belki alakasız ama söylemek istiyorum, Windows Defender açılmıyor yönetici tarafından kapatıldı gibi bir cümle yazıyordu ve asla açılmıyor girdinizde kırmızı yazı içinde yazıyor.
Sisteme virüs sokmuş olabilirsin.
Hatta büyük ihtimal virüs soktun.
Kaspersky Free ve ADVClearner ile tarat.
%Temp% klasöründekileri sil.
Sonuçları SS at.
Sonra Tom Bombadil Tom Bombadillo ihtiyacımız var sana diye bağır.
@Murat5038

Sanal bellek kaynaklı gibi. Sanal belleği otomatik değil manuel ayarla. Disk temizlme aracını çalıştırıp sistem.... yazana basıp hepsini işaretleyip temizle.
Yönetici olarak cmd açıp chkdsk /f /r uygula. Temiz çnyükleem yapıp imzamdan KIS 2021 indiirp sistemi tam tarama yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı