Çözüldü Depolama Alanı Yanlış Gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nybgx

Centipat
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (3).pngEkran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Merhaba herkese

Dün Xbox Game Pass ile Forza Horizon 4'ü indiriyordum sabah bir sıkıntı çıktı ve yükleme iptal oldu. Oyun yüklü değil ama depolama alanı gereksiz dolu. Bilgisayarıma geldiğimde 130 GB kullandığını gösteriyor ama C: İçine girip bakınca 40 GB kullanıyor gösteriyor. Sadece 240 GB SSD kullanıyorum bu arada.

Çözüm
Bir uygulama örneğin Steam, oyun yüklerken önce oyunun gerektiği kadar bir yer belirler oyuna.
Evet yer ayırdı oyun için fakat yükleme iptal oldu. Diskte tekrar yer açılmadı. Tekrar kaldığı yerden de devam etmiyor. Önbelleğini temizledim Store'un belki işe yarar diye ama o da çalışmadı.
Windowsapps'teymiş ayrılmış klasör. Onu bulup sildim. Sorunum çözüldü.
Revo Uninstaller yazılımını kullanarak Forza'yı bulup silebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir uygulama örneğin Steam, oyun yüklerken önce oyunun gerektiği kadar bir yer belirler oyuna.
Evet yer ayırdı oyun için fakat yükleme iptal oldu. Diskte tekrar yer açılmadı. Tekrar kaldığı yerden de devam etmiyor. Önbelleğini temizledim Store'un belki işe yarar diye ama o da çalışmadı.
Windowsapps'teymiş ayrılmış klasör. Onu bulup sildim. Sorunum çözüldü.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı