Çözüldü Depolama birimi nasıl bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
İlk defa bilgisayar topluyorum. Hardisk ve SSD bağlantısı yaparken kitapçıkta bu uyarıları gördüm ne anlama geliyor, 90° olan taraf anakarta mı yoksa depolama birimine mi takılacak?

Dosya Ekleri

• 20210121_015002.jpg
    20210121_015002.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
90 derece olan bir kablo yok. 90 derece edecek kadar kabloyu kıvırma diyor orda. Şöyle açıklayayım:
İki tane kablo gelir genelde. Birisi "ucu" 90 derece olan, diğeri ise tamamen düz kablo. Hangisini hangi uca taktığın hiç ama hiç fark etmez. Sadece takarken kolaylık olsun diye 90 derecelik kablolar da geliyor. Kablonun kendisini(90 derece ya da düz olan farketmeksizin) 90 derecelik bir açıya gelecek kadar bükme. Bükersen veri kaybı yaşayabilirsin diyor.
90 derece olan bir kablo yok. 90 derece edecek kadar kabloyu kıvırma diyor orda. Şöyle açıklayayım:
İki tane kablo gelir genelde. Birisi "ucu" 90 derece olan, diğeri ise tamamen düz kablo. Hangisini hangi uca taktığın hiç ama hiç fark etmez. Sadece takarken kolaylık olsun diye 90 derecelik kablolar da geliyor. Kablonun kendisini(90 derece ya da düz olan farketmeksizin) 90 derecelik bir açıya gelecek kadar bükme. Bükersen veri kaybı yaşayabilirsin diyor.

Çözüm
Kabloların bir ucu 90 derece oluyor. Örneğin:
1611184084594.png

O ucu depolama birimine taksan kablolama bakımından rahat olur. Takmazsanız da herhangi bir sorun yaratmaz. Zaten orada yazan şey de 90 derece eğmeyin.

Başka bir yardıma ihtiyacın var mı? Görüntülü olarak yardımcı olabilirim istersen.
Teşekkürler, tüm bağlantıları yaptım sadece ekran kartım kaldı o da yarın gelicek. Bu gün toplayıp kapatmayı düşünüyorum, sadece ekran kartının kablosunu boşta bırakacağım. Onun kablosu hangisi PCIe 6+2 pin şeklinde olanlar mı ? Ekran kartım GTX 1660.

Geri
Yukarı