Depopark - Biosis Bilgisayar Güvenilir mi?

253984

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.
E-Ticaret siteleri hakkında zaman zaman bazı sitelerin güvenilir olup olmadığını soruyorsunuz. Sorulan sitelerden biri Depopark sitesi ve firma adı Biosis Bilgisayar olarak geçiyor. Adresi Konya olarak görünüyor, kargolar buradan gönderiliyor. Bu firma hakkında kendi alışveriş deneyimimi size aktarmak istiyorum.
Geçen yıl AMD Ryzen 5 3600X İşlemcimi buradan almıştım. Sıfır kapalı kutuda gelmişti. Halen kullanmaya devam ediyorum. Garanti konusunda nasıl bir firma olduğunu bilmiyorum o yönde bir tecrübem olmadı. 15.01.2021 tarihi itibarıyla de bir ekran kartı satın aldım. Fiyatların aşırı yükselmesinden dolayı RTX 3070 alamadım ve 3 fanlı bir RTX 3060 Ti modeli almak istedim. Bu siteden Gigabyte Gaming OC Pro modelini beğendim ve sipariş ettim. Stokta var görünüyordu ve sitenin sistemi bana sorunsuz satış yaptı. Hesaplarına nakit havale yaptım. Online bilgi formu ile de kendilerine ödemeyi yaptığıma dair bilgi ilettim. Aynı gün beni aradılar ve dediler ki; aldığınız ürünü sizden 2 saat önce biri almış stokta kalmamış. Öyle deyince direkt sinirlendim nasıl böyle bir şey olur stok bitiyorsa satışa otomatik kapanmalı diyerek. Sinirlenmemin sebebi ise aynı durumun QP Bilişim firmasında da başıma gelmiş olması. Oradan da bir model aldım ödemesini yaptım, aldıktan sonra stok yok dediler. Paramı iade ettiler. (Niyetim QP Bilişim firmasını kötülemek değil, o da genel olarak iyi bir firmadır. Daha önce G.Skill DDRAM almıştım) konuşmamızın devamında, satış temsilcisi fevri davranmayın biz size bir üst modelini Gigabyte RTX 3070 Gaming OC göndereceğiz dedi. Şaşırdım. Yurt dışında olur böyle tüketici hakları da bizim ülkemizde pek inanılası değil maalesef. Sonrasında aynı gün kargo yapıldı ve faturası mail hesabıma geldi. Ertesi gün paket bana ulaştı. Taş gibi ekstra bir kutuya daha koyarak paketlenmişti. Ürünün kutusunu elime aldım baktım kutunun dışında güvenlik bandı yoktu. Daha önceki deneyimlerimden başka markalarda olduğunu görmüştüm. Kutusunu açınca ekran kartının koruyucu poşetinde sarı güvenlik bandı olduğunu gördüm. İyice inceledim. Temiz ve darbesizdi. Sıfır ekran kartı olduğu belliydi. Fazla bir tecrübe zamanım olmadı fakat bir günlük deneyimim sonucunda kartı çok beğendim. 3 fanlı ve metal arka plakalı olmasından dolayı soğutması çok iyi. Sonuç olarak bu siteden 2. alışverişimden de memnun kaldım. Soran arkadaşlara tavsiye ediyorum. Bir de resim paylaşıyorum.
Not: Amacım asla reklam yapmak değildir. Sorulan sorulara cevap niteliğinde ve firmaya bir teşekkür amacıyla yazıyorum.

Dosya Ekleri

• 20210117_113515.jpg
    20210117_113515.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleyen: Moderatör:
Hmm, benim babam orada müdür ve ben bu konuya denk geldim.

Güvenilir.

Geri
Yukarı