Deprem bölgesinde olan okullarda 2. dönem için devam şartı aranmayacak

Bu kötü bir haber, hem LGS ve YKS nasıl olacak onu merak ediyorum. Ertelendi diyelim o zaman çalışanların hakkına girilecek. Bende bu sene LGS'ye gireceğim ama şöyle bir sıkıntı var. Ders çalışılacak ve ders anlatılacak sağlam okul yok ki. Mesela ben İzmir'de okuyorum. Bizim okullar devam ederse bu sefer deprem bölgesinde okuyanların hakkına girilecek. Sonumuz vahim.
Çalışanlar daha çok çalışır.

Bence bu seneki YKS adil bir sınav olmayacak. Bence en az 1-1.5 ay ertelenmesi, 2. dönem müfredatının daraltılması gerekli.

Bana özellikle 2. dönem konuları çıkmaz gibi geliyor. Çalışamaz sonuçta insanlar.

Üzücü gerçekten.

Bana özellikle 2. dönem konuları çıkmaz gibi geliyor. Çalışamaz sonuçta insanlar.

Üzücü gerçekten.
Bu biraz mantıklı olabilir ama sayısal için Organik Kimya, Limit, Türev, İntegral'den bahsediyoruz. 2020'deki gibi yapılabilir dediğiniz gibi.

Başta TEOG olacak dediler, sonra sınavsız alacağız dediler, son aylar geldi bi anda LGS diye bir şey koydular 2004'lülerin önüne.
İşte o şanssız 2004'lü benim.😎

Ülkede sağlam psikoloji kalmadı ya ne sınavından bahsediyorsunuz. Ölü sayısı 15 bin civarı daha enkazların yarısı anca arandı. Son bilmem kaç yüz yılın en büyük depremi oldu Türkiye'de. İnsanlar tırnaklarıyla kazıya kazıya insanları KURTARMAYA çalışıyor ve hükümet gelip şu tarihe kadar ara verdik diyor. Şimdi aranızdan çıkar okumaya engel değil diyenleri. Yemişim okulunuzu. Yüz binlerce insan diyoruz arkadaşlar. Deprem bölgesindeki rezillikleri aklımız almıyor. Bıçakla insanların ekmeğini alıyorlar. Cesetlerin üzerinden telefon arıyorlar. Siz hala yok LGS yok YKS derdine düştünüz. Haklısınız sizde ama Türkiye'nin %10'u gitti diyoruz. Can çıkıyor can. Ben bu ülkeden birşey anlamadım. İktidarı zaten hiç saymıyorum. Umarım onları da göndereceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi:

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz !​

Çalışanlar daha çok çalışır.

Peki ya deprem bölgesindekiler? Onlarda çalışmış olabilirler. Bu sefer onların hakkına girilecek.

Bence en iyi çözüm deprem bölgesindeki öğrencilere fazladan süre vermek. Deprem bölgesinde olmayanlar normal bir şekilde LGS'ye ve YKS'ye girecek. Ondan bir süre sonra deprem bölgesindekiler girecek. (verilen fazladan süre bittikten sonra.) Sonra da sonuçlar açıklanacak. (hükümet deprem bölgesindeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını kendisi karşılayacak.)

Son düzenleme:
Peki ya deprem bölgesindekiler? Onlarda çalışmış olabilirler. Bu sefer onların hakkına girilecek.

Bence en iyi çözüm deprem bölgesindeki öğrencilere fazladan süre vermek. Deprem bölgesinde olmayanlar normal bir şekilde LGS'ye ve YKS'ye girecek. Ondan bir süre sonra deprem bölgesindekiler girecek. (verilen fazladan süre bittikten sonra.) Sonra da sonuçlar açıklanacak. (hükümet deprem bölgesindeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını kendisi karşılayacak.)

Ya çok zeki, yemeyip içmeyip sınava çalışan biri sınava girmeyen o 10 ildeki arkadaşına cevapları verirse? Öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

Bence LGS için daha iyi olur. Bazı hocalar konuları yavaş ve eksik anlatıyor. Böyle olur ise hem test çözüp hem konu anlatımı izleyerek zamanı öğrenme biçimimize göre daha verimli kullanabiliriz. Tabii sebebi çok üzücü bir durum. Keşke hiç deprem olmasaydı da böyle olmasaydı.

Cevap anahtarı depremzedeler girmeden önce atılacak diyen olmadı ki.
Hocam dediğiniz çok saçma diyelim ben normalde 480 alabilecek bir öğrenciyim deprem bölgesindeki arkadaşım da 300 alabilecek bir öğrenci ben ona cevapları söylerim o zaman cevap anahtarının olmasına gerek yok internette doğru cevapları çıkar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı